İki çocuğa "yağma" suçundan 45'er yıla kadar hapis istemi

İki çocuğa "yağma" suçundan 45'er yıla kadar hapis istemi

Erzurum'da, "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" yapmakla suçlanan 14 yaşındaki iki çocuk hakkında, 30 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Cumhuriyet Savcısı Metin Özyurt tarafından hazırlanan iddianamede, A.G. ve Z.Ö'nün, bir alışveriş merkezinde yemek yiyen B.R.K, F.M.A. ve B.K.K. adlı çocukların yanına giderek para istedikleri kaydedilerek, şüphelilerin paralarının olmadığını söyleyen çocukların yemeklerini zorla yedikleri belirtildi.


A.G. ve Z.Ö'nün, bir süre sonra alışveriş merkezindeki sinemadan çıkan aynı çocukları takip ederek, "para vermezseniz sizi bıçaklarız" şeklinde tehdit ettikleri vurgulanan iddianamede, B.R.K'nin cebinden çıkardığı 5 lirayı alan şüphelilerin, takiplerini sürdürdükleri ifade edildi.


Rusya'dan inanılmaz fotoğraflar


Alışveriş merkezindeki yürüyen merdivene gelen mağdurların, şüpheliler tarafından tekrar sıkıştırıldığı bildirilen iddianamede, bu kez de şüphelilerin F.M.A'nın cebinden 20 lira alıp uzaklaştıkları kaydedildi.


İşte Maraş Katliamı'nın fotoğrafları


İddianamede, mağdurlar tarafından teşhis edilen şüphelilerin, ifadelerinde atılı suçlamayı kabul ettikleri ve böylelikle eylemi işlediklerinin tüm soruşturma dosyası kapsamından anlaşıldığına dikkat çekildi.


Bülent Arınç'tan bomba iddia


Z.Ö. ve A.G'nin, yaptıkları eylemle "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" suçunu gerçekleştirdiklerine işaret edilen iddianamede, şüphelilerin, sevk maddeleri uyarınca 30 yıldan 45 yıla kadar hapisle
cezalandırılmaları talep edildi.


Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS