"İş adamları koalisyon için Saray'ı ziyaret etti" iddiası

"İş adamları koalisyon için Saray'ı ziyaret etti" iddiası

Bazı iş adamlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı koalisyona ikna etmek için Saray’a gittikleri ancak olumlu cevap alamadıkları iddia edildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Erdem Gül’ün haberine göre, Davutoğlu, özellikle CHP’de yapılan, “Aslında Davutoğlu koalisyon kurulmasını istiyordu. Ancak Erdoğan izin vermedi” değerlendirmelerinin gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Ak Parti içinde ise Davutoğlu’nun koalisyon yanlısı olup olmadığı konusunda bir görüş olduğu belirsiz ama Erdoğan’ın erken seçim istediği konusunda görüş birliği bulunuyor. AK Parti’de de muhalefette de koalisyon kurulmasına büyük oranda Erdoğan’ın izin vermediği ve bu nedenle bir erken seçimde kampanyanın önemli konularından birinin bu olacağı da net olarak ifade ediliyor.


İşadamları sarayı ziyaret etti iddiası


Kulislerdeki bu tespite uygun olarak dünkü görüşmeye saatler kala, Erdoğan’ı erken seçimden vazgeçirip, koalisyona kapıları aralaması için Ankara’da ikna heyetleri harekete geçti.
Edinilen bilgilere göre önceki gece Saray’ı AKP içinden koalisyon isteyen ve yine AKP’ye yakın çok sayıda işadamının ziyaret ettiği belirtiliyor. Bu ziyaretlerde Erdoğan’a koalisyona şans tanıması talepleri iletildi. Ancak Erdoğan’dan koalisyona vize çıkmadığı kulislerde konuşuluyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS