Işık Koşaner'den "adalet nöbeti"ne ziyaret

Işık Koşaner'den "adalet nöbeti"ne ziyaret

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, "Şu anda hürriyetlerinden yoksun olan silah arkadaşlarımız hakikaten cezaevlerinde zor durumdalar. Daha fazla beklememek lazım. Bir an evvel karar vererek, bu hukuksuz davayı yine hukuk yoluyla bir sonuca vardırmak gerekir" dedi.

Koşaner, "Balyoz davası" avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol'un Anayasa Mahkemesine yaptıkları bireysel başvurudan sonuç çıkmaması sonrası başlattığı "adalet nöbeti"ne destek ziyaretinde bulundu.


"Hemen hemen herkesin hukuksuz olduğu konusunda hem fikir olduğu bir davanın son aşamasında olduğumuzu görüyoruz" ifadesini kullanan Koşaner, bir an evvel bir karar verilmesinin herkesin beklentisi olduğunu söyledi.


Koşaner, "Şu anda hürriyetlerinden yoksun olan silah arkadaşlarımız hakikaten cezaevlerinde zor durumdalar. Daha fazla beklememek lazım. Bir an evvel karar vererek, bu hukuksuz davayı yine hukuk yoluyla bir sonuca vardırmak gerekir" diye konuştu.


Bir gazetecinin, Türk bayrağının indirilmesini hatırlatması üzerine Koşaner, "Acı bir olay. Olmaması gereken bir olay. Tabii ki çok üzücü bir olay" değerlendirmesinde bulundu.


Koşaner, "Görevde olsaydınız nasıl bir karar alırdınız" sorusuna da "Görevdekiler gereğini yapıyorlar zaten" yanıtını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS