İstanbul'da Legoland açıldı

İstanbul'da Legoland açıldı

Bugün açılan İstanbul'daki Legoland tüm çocuklara bir müjde. Her çocuğun evinde en sevdiği oyuncakları arasında bulunan lego parçaları, artık Forum İstanbul AVM'de 3-10 yaş arası çocuklar için yeni bir eğlence merkezi oldu.

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND Discovery Centre’ı, 30 Temmuz’da İstanbul’da açıldı. Açılışta, Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Tursab Başkanı Başaran Ulusoy, Merlin Entertainment’ın yeni açılışlardan sorumlu yöneticisi Craig Dunkerley ve LEGOLAND Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner hazır bulundular.


Açılan Merkezin simgesi olan ve Forum İstanbul’un girişine konulan LEGO parçalarından yapılmış 6 metrelik dev zürafa (Zarife) ziyaretlileri karşılarken, (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar rüya gibi bir dünya ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.


 


Ailecek eğlenebilinecek yeni bir merkez heyecanı


30 Temmuz’da Forum İstanbul AVM’de açılan LEGOLAND Discovery Centre, LEGO hayranları için muhteşem fırsatlar sunuyor. 3.000 m²’lik bir alana yayılan LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, sunduğu eğlenceli ve öğretici etkinliklerle 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. Açılışın ilk günü (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar diğer çocuklarla birlikte büyülü bir dünyanın parçası olmanın mutluğunu yaşadılar. 


Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet yaptığı konuşmada İstanbul’un LEGOLAND Discovery Centre gibi yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirtirek, “İstanbul artık bir marka şehir haline geldi ve Büyük Şehir Belediyesi olarak bu tür yatırımları her zaman destekliyoruz. Çünkü bu tür yatırımların hepsi İstanbul markasına hizmet ediyor" dedi.


Turizme katkısı büyük


Başaran Ulusoy ise “LEGOLAND Discovery Centre’ın Türkiye’ye gelmesi Türk turizmi için son derece önemli. Bu tarz merkezler yurt dışından ülkemizi ziyaret eden turistler açısından büyük önem taşıyor ve gelen turist sayısını arttırıyor" şeklinde konuştu. 


LEGOLAND Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner şunları söyledi: 


“Bu eğlenceli maceraya ilk girişlerinde ziyaretçilerimiz 2 milyon LEGO parçasıyla dolu bir dünyayla karşılaşacaklar. Ayrıca ziyaretçiler 4D sinema ile yepyeni bir deneyim yaşayacaklar. LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’da Master Model Builder’dan LEGO sırlarını öğrenebilir, MINILAND’de İstanbul ve dünyadan sembol yapıtları görebilir ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz." LEGOLAND Discovery Centre’da anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenebilmesi için her şeyin düşünüldüğü bir merkez olarak hizmete girdi. Suner, “Istanbul, çok sayıda uluslararası şirketin bir arada bulunduğu bir kesişim noktası haline geldi. Biz de Türkiye ve Doğu Avrupa’da eğlence sektörünün merkezinde bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizim öncelikli amacımız, ziyaretçilerimize dev bir LEGO kutusuna atlamış hissini yaşatmak. LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’un, anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenerek unutulmaz anılar elde edecekleri bir yer olmasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.


İnşa edilecek lego yapıyı siz seçebileceksiniz


Tüm LEGOLAND Discovery Centre’larda, bulunduğu bölgeye özel olarak inşa edilen MINILAND’de, İstanbul’un simgesi haline gelmiş yapılar, minyatür olarak yapılacak. İstanbul’un listesinde Aya Sofya, Boğaziçi Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapısı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Theodius Dikilitaşı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Yerebatan Sarnıcı yer alıyor. Oylamalar 6 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS