İstanbul'daki Suriyeli dilenciler toplanıyor

İstanbul'daki Suriyeli dilenciler toplanıyor

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle harekete geçen Emniyet, İstanbul'da topladığı 46 sığınmacıyı Türkiye'deki 22 farklı kampa gönderdi.

İç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler'in sayısı 1 milyon 385 bin oldu. 330 bin sığınmacı ise İstanbul'a geldi. 


Sabah'ın haberine göre bakanlığın yayınladığı genelgeyle harekete geçen Emniyet, İstanbul'da topladığı 46 sığınmacıyı Türkiye'deki 22 farklı kampa gönderdi.


81 ile gönderilen genelgeye göre; İstanbul, İzmirAnkaraBursaAdana,  Mersin,  Konya,  Antalya ve  Kayseri gibi şehirlerde dilencilik yapan yaklaşık 30 bin Suriyeli toplanıp 22 farklı ildeki kamplara gönderilecek.

İstanbul'da operasyon


Bu kapsamda İstanbul'da dilenen sığınmacıların toplanması için önceki gün düğmeye basıldı. Arapça bilen tercümanların desteklediği polis ve zabıtadan oluşan ekip, önce  Beyoğlu Taksim ve Fatih  Aksaray olmak üzere birçok noktada dilenen sığınmacıları topladı.

Toplama operasyonu devam edecek


İstanbul'dan ayrılmak istemeyen bazı sığınmacılar, çığlıklarla kendilerini yerden yere attı. Ancak sonuç değişmedi. Dilenen 46 sığınmacı, 6 polis eşliğinde otobüslerle başta  Gaziantep ve Şanlıurfa olmak üzere Türkiye'deki 22 farklı kampa gönderildi. Toplama operasyonu devam edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS