Kemal Derviş'ten "İhsanoğlu" yalanlaması

Kemal Derviş'ten "İhsanoğlu" yalanlaması

Kemal Derviş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kendisinin önerdiği iddialarını yalanladı.

Kemal Derviş konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kemal Derviş, "Sayın Kılıçdaroğlu'na Sayın İhsanoğlunu Cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiğim doğru değildir" dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adının açıklanmasından duyduğu memnuniyeti de belirten Kemal Derviş'in açıklaması şöyle:  

"Sayın Ekmeleddin  İhsanoğlu'nu bütün dünyada saygınlığıyla ismini duyurmuş,  sevilen bir bilim ve devlet adamı olarak yıllardan beri tanıyorum. Özellikle Birleşmiş  Milletler Kalkınma Örgütü  başında olduğum yıllarda birçok kez sohbet etmek fırsatını  bulmuştuk. Kendisinden hep büyük takdirle bahsetmişimdir, ama Sayın Kılıçdaroğlu'na Sayın İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiğim doğru değildir. 


Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan ilk röportaj


Sayın İhsanoğlu'nun adaylığına cok sevindim. Türkiye'nin çok ihtiyacı olan geniş bir uzlaşmanın taşıyıcısı  olabilir. Kibar ve hoşgörülü  olduğu kadar ilkelidir. Buna birkaç kez Batılıların  zaman zaman yanlış tutumlarına gösterdiği tepkileri izleyerek tanık oldum. İlkeli, ama aynı zamanda bilgili, küresel değerlere bağlı, başkalarını  anlamaya çalışan tutumu ona büyük saygınlık  kazandırmıştır.  Aday olabileceği haberi dünden beri bütün dünyada olumlu bir ilgiyle karşılanmıştır. Geleneksel değerlerimiz kadar çağdaş Cumhuriyetin kazanımlarını  ve evrensel demokratik değerlerini de çok önemseyeceğinden eminim. Adaylığının hayırlı olmasını dilerim."


Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS