Kılıçdaroğlu: "16-9'u tıraşlarsın, ben de derim ki bu adam..."

Kılıçdaroğlu: "16-9'u tıraşlarsın, ben de derim ki bu adam..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde partisince düzenlenen bölge toplantısına katıldı. Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenen Kılıçdaroğlu, Zeytinburnu'nda bulunan 16-9 kulelerinin tıraşlanması ile ilgili olarak, "Senin gücün yetiyorsa, Başbakanlığın gücü yetiyorsa, oturduğun koltuğun hakkını veriyorsan, 16-9'u tıraşlarsın. Ben de derim ki bu adam gerçekten de Başbakandır. Yoksa senin Başbakanlığın her zaman tartışma konusu olur" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
"Şimdi bir Başbakan var. Ahmet Davutoğlu... 'Ben başbakanım' diyor.  'Başbakanım ben' diyor. 'Beni muhatap alın' diyor. 'Başka birisini muhattap alamayın, başbakanlık koltuğunda oturan benim' diyor. Eyvallah.  Biz de seni muhatap almak istiyoruz. Sanal değil gerçek başbakan ol. Başbakanlığın hakkını ver diyoruz. Açıklama yapmış, 'Siyaseti erdem ve ahlak vesilesi yapacağız' diyor. 'Siyasetimizin ahlakı Şeyh Edebali'nin ahlakıdır' diyor. O zaman sesleniyorum. Madem ki böyle diyorsun. Madem ki Şeyh Edebali'den bahsediyorsun. Madem ki ahlak erdemdir diyorsun.  16-9 kulelerini tıraşlayacak mısın, tıraşlamayacak mısın? Seni bir görelim bakalım. Başbakan mısın? Başbakan değil misin?

Ayrıca Sayın Davutoğlu şunu ekliyor; 'Kadim şehirlerimizde dikey değil, yatay mimari geçerli kılacağız'  Eyvallah. Kadim şehir hangisi? İstanbul... Madem ki dikey değil yatay mimariyi esas alacaksın, işe başla bakalım. Hem sen dindar olduğunu söylüyorsun. Sultanahmet, duruyor orada... Bir hançer gibi saplanmış 16-9. Tıraşlayacak mısın? Tıraşlamayacak mısın? Bunu yaparsan başbakansın.   Bunu yapmazsan sanal başbakansın. O koltukta oturuyorsun, ama tokmak senin elinde değil başkalarının elinde. Yine söylüyor, 'Milletin hakkına uzanacak eli kardeşlerimiz olsa koparırız. Valla kimsenin elini koparma arkadaşım. Senin gücün yetiyorsa başbakanlığın gücü yetiyorsa oturduğun koltuğun hakkını veriyorsan 16-9'u tıraşlarsın. Ben de derim ki bu adam gerçekten de başbakandır. Yoksa  senin başbakanlığın her zaman tartışma konusu olur"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS