Kılıçdaroğlu: "CHP'de kriz yok hedef 2015"

Kılıçdaroğlu: "CHP'de kriz yok hedef 2015"
DHA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin kurultayla ilgili sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Kriz yok arkadaşlar. Normal, demokratik yollarla yarış yapılacak. Bütün hedef 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkartmak" dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ezidilere yardım götürürken düşen helikopterden yaralı kurtulan Ezidi Milletvekili Viyan Dahil'i hastanede ziyaret etti.

Hekimlerin Dahil'in sağlık durumunun iyi olduğunu, kısa sürede taburcu olabileceğini ifade ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, gazetecilerin CHP Kurultay'ına yönelik sorularına yanıt verdi.


Vodafone Arena inşaatı doldu taştı


CHP milletvekili Muharrem İnce'nin istifa edeceği haberlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu "Kriz yok arkadaşlar. Normal, demokratik yollarla yarış yapılacak. Bütün hedef 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkartmak" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ezidi Milletvekili Viyan Dahil'i Nişantaşı'nda bulunan Amerikan hastanesinde ziyaret etti. Saat 14:30 sularında hastaneye siyah bir minibüsle gelen Kılıçdaroğlu'na CHP'li vekiller Şavak Pavey, Sezgin Tanrıkulu, Akif Hamzaçebi, Aydın Ayaydın, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar eşlik etti.


Cenaze töreni siyasetçileri bir araya getirdi

Demokratik yollarla yarışacağız bu gayet doğal

Ziyaretinin ardından Ezidi Milletvekili Viyan Dahil'in sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Kılıçdaroğlu, "Kendisine Şengal'de yaşan katliamı bütün dünyaya duyurduğu için teşekkür ettik. Şifalar diledik" dedi. CHP'li vekil Muharrem İnce'nin kurultayda olası rakibi olup olmayacağı sorusuna Kılıçdaroğlu şöyle yanıt verdi:"Niye olmasın arkadaşlar, bu gayet doğal. Birisi Genel Başkan adayı olabilir. Hukuk içinde olağan karşılamamız gerekiyor"


Kılıçdaroğlu, bazı milletvekillerin imza topladığı yönünde haberler olduğuna ilişkin ise "İmza toplayabilirler, görüş beyan edebilirler. Demokrasilerde bunları olağan kabul etmek lazım. Bizi AKP'den, diğer partilerden ayıran temel fark budur. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Demokratik yollarla yarışacağız. Bu gayet doğal" dedi.      


CHP içinde herhangi bir kriz olmadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye demokrasiyi getiren bir parti olarak bu tür olayları olağan karşılamamız gerekiyor. AKP'de olmadı, bizde oldu diye sanki bizde bir kriz var. Kriz yok arkadaşlar. Normal, demokratik yollarla yarış yapılacak. Bütün hedef 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkartmak" dedi. Kurultay tarihinin Pazar ya da Pazartesi günü netleşeceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Biz yeniliğe açık olan bir partiyiz. Çok sayıda yeni milletvekilimiz CHP'ye katıldılar. Bu ağırlığı sürdüreceğiz" dedi.

Yaşlı kadınla sohbet etti
Hastane çıkışında, hastaneye muayene olmak isteyen bir yaşlı ile ayaküstü sohbet eden Kılıçdaroğlu, yaşlı kadının dizlerinde ağrı hissettiğini söylemesi üzerine "Rahmetli annemin de dizleri ağrırdı ama o ağrıyı gideremedik" dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra CHP'li vekillerle hastaneden ayrıldı.


Minik kız çocuğu yanlışlıkla fotoğrafı silince...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS