Kilis sınırında sıcak saatler!

Kilis sınırında sıcak saatler!

Kilis'in Seve Köyü karşısında bulunan Suriye'nin Azez İlçesi'ne bağlı Karamezra, Haraba ile Havvar Köyü'nde IŞİD ile muhalif gruplar arasında şiddetli çatışma çıktı.

Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısındaki Esselame Sınır Kapısı ile Azez İlçes'inin kontrolünü elinde bulunduran Özgür Suriye Ordusu bölgedeki diğer muhalif gruplar ile bir araya gelerek oluşturduğu ve Fetih Ordusu ile hafta içerisinde Türkiye sınırına yakın noktada bulunan doğalgaz tesisini karargah olarak kullanan IŞİD militanlarına saldırdı. Şiddetli çatışmaların olduğu saldırı ardından 2 gündür sessizliğin hakim olduğu bölgede, bugün öğle saatlerinde yeniden silah ve patlama sesleri duyuldu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Teröristi, polisin ve askerin vurma yetkisi vardır'


Dışişleri Bakanlığı'ndan Patriot açıklaması!


İşte MHP'nin koalisyon için 4 şartı!


SINIRDA TEDİRGİNLİK


Yeniden şiddetlenen çatışmalar sınır hattındaki Türk vatandaşları endişelendirirken, güvenlik güçleri de bölgede önlemlerini artırdı. Askerler sınır hattında zırhlı araçlarla önlem alırken, sivilleri de bölgeden uzaklaşmaları konusunda uyardı. IŞİD militanları ile Fetih Ordusu mensupları ise birbirlerini uzun namlulu silah, havan, roket ve tanklarla hedef aldı. Silah ve seslerinin susmadığı bölgede yaşanan çatışmalar sırasında duyulan patlama seslerinin ardından yükselen dumanlar da Türkiye tarafından net izlendi.


Muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu mensuplarının bölgedeki köylerin kontrolü ele alarak, IŞİD militanlarını geriletmeyi amaçladığı öğrenilen çatışmalar devam ediyor.


HAVAN MERMİSİ DÜŞTÜ


Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile terör örgütü IŞİD arasında, Azez ilçesinde süren çatışmalarda atılan havan mermisi, Kilis'e bağlı Ekincik köyündeki taşlık alana isabet etti. 


ÖSO ile IŞİD arasında, Kilis'in karşısında bulunan Halep'e bağlı Azez ilçesinin Karamezra ve Harcele köylerinde çatışmalar yaşandı.
Çatışmaların sırasında Karamezra köyünden atıldığı sanılan havan mermisi, Kilis merkeze bağlı Ekincik köyündeki taşlık alana isabet etti.


Patlamanın etkisiyle taşların etrafa saçıldığı, olayda ölen veya yaralanan olmadığı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS