Köpeğinin başına tahra ve kürekle vurarak öldürdü

Köpeğinin başına tahra ve kürekle vurarak öldürdü

Bodrum'da, 12 yıldır baktığı köpeğini başına tahra ve kürekle vurarak öldürdüğü öne sürülen İngiliz uyruklu kişi, gözaltına alındı.

İddiaya göre, ilçeye bağlı İçmeler mevkisinde İngiliz uyruklu B.C, 12 yıldır baktığı Alman Kurdu cinsi "Kol" isimli köpeğinin başına, yaşlandığı gerekçesiyle kürek ve tahrayla defalarca vurdu.


Kanlar içinde kalan köpek, olay yerinde öldü.


Duruma müdahale etmek isteyen çevredeki vatandaşları da bölgeye yaklaştırmayan kişi için polis ekipleri çağrıldı.


Olay yerine gelen ekipler, B.C'yi gözaltına alındı.


Serbest bırakıldı


Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, olayın çok üzücü olduğunu belirterek, "Ben olayı sonradan duydum. Bir İngiliz vatandaş 12 yıldır baktığı kendi köpeğini yaşlı diye kafasına vurarak öldürmüş. Çevredekiler olaya müdahale etmek istemiş ama adam elindeki kesici aletle onlara da saldırmış. Bu bir vahşet, bunu bir hayvana yapan yarın insana da yapabilir. Polise haber verildi, gidildi, karakolda ifadesi de alındı ama kanunlar yetersiz olduğu için serbest bırakıldı" diye konuştu.


Nazi Toplama kampının tarihi kapısını çaldılar


Türkiye'nin ünlü kabadayıları


Keçiören'deki vahşete tutuklama


Olayın kasten cana kıyma olayı olduğunu ifade eden Uslu, "Bütün hayvanseverler olarak buna hapis cezası getirilmesini istiyoruz. Mecliste böyle bir tasarı var ama yasalaşmadı. Bu insanın ruhsal tedavi görmesi gerektiğine inanıyorum. Kendi canı gibi baktığı köpeğine yapan yarın bir başka kişiye de yapabilir. Ruh sağlığının yerinde olmadığını düşünüyorum. Çok üzgünüm" dedi.


Erdoğan'ı sinirlendiren görüntü!


Nazi Toplama kampının tarihi kapısını çaldılar


Karnından el bombası çıktı!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS