Kübra Eken'in eşine yurtdışına çıkış yasağı

Kübra Eken'in eşine yurtdışına çıkış yasağı

Doğum sonrası şuur kaybı şikayetiyle hastaneye kaldırılan spiker Kübra Eken'i darp sonucu felç ettiği gerekçesiyle yargılanan eşi Neptün Bülent Eken hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki Kübra Eken katılmazken, sanık Neptün Bülent Eken ile taraf avukatları katıldı.


Duruşmada tanık olarak dinlenilen Cem Coşkun, Kübra ve eşi Neptün Bülent Eken'in çalışma arkadaşları olduğunu belirterek, "Olay tarihinde Kübra'nın beyin kanaması geçirdiğini ve hastanede olduklarını telefonla öğrendim. Hastaneye gittiğimde Kübra, ameliyata alınmıştı. Çıktığında doktora durumunu sorduk. Başının sol tarafında bir ekimoz olduğunu, hem eski bir kanamayı hem de yeni bir kanamayı temizlediğini söyledi. Bildiklerim bundan ibarettir" diye konuştu.


Berna Laçin Küba'dan isyan etti!


Tanık Selçuk Yıldırım, "Kübra ile eşi arasında şiddet olduğuna dair bir şey duymadım. İkisini de tanırım. Kübra ameliyattan çıktıktan 10 gün sonra normal odaya alındığında bizi yanına almadılar. Kendine geldiğinde yazı yazdığını, kızı Alara'yı sorduğunu öğrendik" ifadelerini kullandı.
Sanık Neptün Bülent Eken'in avukatı Fatih Çınar, Kübra Eken'in yaşadığı olayın darp neticesinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor aldırılmasını talep etti.

Mahkeme hakimi, sanık Neptün Bülent Eken'in yurtdışına çıkışının yasaklanmasına karar verdi. Müşteki avukatlarının, olay gününe dair sanığın ve mağdurun telefon kayıtlarının istenmesi talebini kabul eden hakim, görüşme kayıtlarının istenmesi için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) yazı yazılmasına hükmetti. Hakim, Kübra Eken'in tedavi gördüğü hastanelerden tüm tıbbi dokümanların istenmesi için yazı yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Kübra Eken'in 20 Haziran 2013'te doğum yaptığı, taburcu edildikten 2 gün sonra şiddetli başağrısı, gözünün ve dilinin dönmesi şikayetiyle eşi tarafından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüğü belirtilerek, Eken'in beyin kanaması teşhisiyle ameliyat edildiği kaydediliyor. Adli tıp uzmanın, Kübra Eken'in kulak üstündeki ekimozun kendiliğinden oluşamayacağı, bir darp sonucu olabileceği ve bu durumun yaşamsal tehlikeye sebebiyet verdiği yönünde görüş bildirdiği aktarılan iddianamede, bu kapsamda Neptün Bülent Eken'in eşi Kübra Eken'i, kasten yaşamsal tehlike geçirmesine sebebiyet verecek şekilde yaralandığı gerekçesiyle "kasten yaralama" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Arda Turan: 'Tayyip Erdoğan arkadaşım gibi'


Aileden açıklama

Duruşma bitiminde gazetecilere açıklama yapan Kübra Eken'in annesi uran Yelkenci, kızının sağlığına bir an önce kavuşmasını istediklerini söyledi. Kızının yaşadığı olay nedeniyle beyin kanaması geçirerek felç kaldığını öne süren Yelkenci, "Bu dava zaten bir şekilde açıkça ortada. Karşı taraf bunu uzatmaya çalışıyor. Biz onun Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasını talep ediyoruz. Benim kızım 1,5 senedir yatakta yatıyor, zor konuşuyor. Ağır cezada yargılanmazsa içimiz rahat etmeyecek" dedi.

Baba Ömer Lütfi Yelkenci, adalete inandıklarını belirterek, "Sonuçta adalet yerini bulacak. Maalesef torunumuzu de göremiyoruz. Göstermek istemiyorlar, kaçırıyorlar. Biz resmi kaynaklarla da adreslerine gittik ancak beyan ettikleri adreste maalesef bulunamıyor" diye konuştu.
Kübra Eken'in ağabeyi Önder Yelkenci ise "Bu adam, Kübra'nın kafasını kırdı, çocuğunu çaldı. Elini kolunu sallaya sallaya ortalıkta dolanıyor" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS