Kurtulmuş: "Uzun bir görüşme olmayacak"

Kurtulmuş: "Uzun bir görüşme olmayacak"

A Haber kanalında canlı yayına katılan Numan Kurtulmuş koalisyon çalışmaları hakkında konuştu. Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi başladığı sırada konuşan Kurtulmuş, “Uzun bir görüşme olmasını beklemiyorum. Masadan hayırlı bir sonuçla kalkılacağını düşünüyorum” dedi.

İşte Kurtulmuş’un sözlerinden satır başları:


"Uzun bir görüşme olmasını beklemiyorum"


Son derece medeni ve açık yüreklilikle karşılıklı bir araya geldiler. Bu görüşme sürecinin yürütülmesi başlı başına bir kazanımdır.
Uzun bir görüşme olmasını beklemiyorum.Masadan hayırlı bir sonuçla kalkılacağını düşünüyorum


"Sürecin geldiği nokta bile büyük kazanım"


Koalisyon görüşme sürecini yerine getiriyoruz. Sürecin geldiği noktada bile büyük bir kazanım elde edilmiştir.
Bundan sonra ne olur, olur olmaz, böyle olur, şöyle olur ne olursa olsun beklentimiz Türkiye'nin ortak menfaatini ilgilendiren konularda birlikte hareket edebilecek bir zemin olacağına inanıyorum.
('Bugünkü görüşmeyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Bahçeli'nin "Cuma namazından sonra koalisyon kurulsun sözleri vardı' sorusu üzerine) Tek başınıza da olsa bunun bir zamanı vardır hükümet kurmak için. Siyasi şartlar var, bu şartlar şu zaman bu zaman demeyi doğru kılmıyor. 8 Haziran'da yeni bir tablo ortaya çıktı, halk 'koalisyon deneyin' dedi.


"Görüşmeden ne çıkacak bakalım"


(Bahçeli'nin 'Sayın Davutoğlu Erdoğan'ın tavsiyesiyle partimize ziyaret planlıyorsa bu görüşme gerçekleşmeyecek' sözlerine ne diyorsunuz sorusu üzerine) Şu anda devam eden bir görüşme var. Aynı anda başka bir partiyle görüşme olur mu olmaz mı, bir şey demeyi uygun görmüyorum. Görüşmeden ne çıkacak bakalım.


"Cumhurbaşkanı anayasal sınırlar içinde hareket ediyor"


Sayın Cumhurbaşkanı anayasal sınırlar içinde hareket ediyor. Hükümet kurmakla görevlendiren Sayın Cumhurbaşkanı'dır.Koalisyon olsun olmasın böyle olsun şöyle olsun diyoruz, bu sürecin yetkisi Sayın Cumhurbaşkanımızdır.Zaman zaman peşrev çekmeye gerek yok kimse sorumluluklarından kaçamaz diye eleştirilerini kamuoyu önünde yapmıştır cumhurbaşkanımızın....
Sayın başbakanımız da sorumluluğu içerisinde görüşmeleri devam ettirmektedir.
Bu anlamsız tartışmayı bir tarafa bırakalım. Bütün siyasi partiler aynı sorumluluğun içerisindedir, herkesin elini taşın altına koymak lazım.
Türkiye bir seçime de gidecekse partiler üzerine düşen görevi yerine getirmelidir...


MHP ile görüşmeler olacak mı?


Söylediklerimizin arkasındayız, bütün partilere çağrıda bulunacağız. Bu memleketin meselesi hepimizin meselesidir. 8 Haziran'da hangi noktadaysak bugün de aynı noktadayız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS