"Madende son zamanlarda sık sık elektrik arızası çıkıyordu"

"Madende son zamanlarda sık sık elektrik arızası çıkıyordu"
İHA

"Madende son zamanlarda sürekli elektrik arızası çıkıyordu." İddiayı ortaya atan, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden elektrik ustası Mustafa Kocabaş'ın eşi. Nursel Kocabaş, yaşanan arızalar nedeniyle eşinin eve sürekli geç geldiğini, olay günü ocakta normalde sadece eşinin çalışmasına rağmen 4 elektrik teknisyeni olduğunu söyledi.

 Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasının neden kaynaklandığı henüz net olarak belirlenemedi.

Görgü tanıkları ya da anlatılanlar facianın elektrikten kaynaklandığı yönünde.

Hayatını kaybeden elektrik teknisyeni Ergün Sidal'ın 17 gün önce kablo ve panoyla ilgili amirlerini uyardığı ve bunla ilgili tartıştığı ortaya çıkmıştı.

Asıl mesleği elektrik teknisyeni olan ancak madende elektrik ustası olarak çalışan Mustafa Kocabaş'ın cenazesine dün ulaşıldı.

Aynı yerde arkadaşlarıyla birlikte yaşamını yitiren elektrik ustası Mustafa Kocabaş'ın eşi Nursel Kocabaş da eşinin kendisiyle paylaştıklarını anlattı.

Acılı eşi Nursel Kocabaş, eşinin son zamanlarda sık sık mesaiye kaldığını ve eve geç geldiğine dikkat çekti.

Eşinin iş yerindeki sorunlarla ilgili kendisine anlattıklarını paylaşan Kocabaş, "Son zamanlarda devamlı geç geliyordu. Çünkü elektrikçi sayısı azdı orada. Kendisi de söylüyordu yalnız çalıştığını... Son zamanlarda mesaiden geç geliyordu. Sık sık arıza çıkıyormuş, onun için sürekli geç kalıyordu. Arıza olduğu günler anlıyorduk zaten geç kalmasından. Sürekli geç kalınca sinirleniyordum. 'Hep sen mi çalışacaksın, sen mi kurtaracaksın burayı' diye; ama dünyaca insan kaldı orada. O gün orada 4 elektrikçi varmış. Oradan kurtulan elektrikçi bir arkadaşı söyledi. Arıza vardı da hepsi oraya mı toplandı? Çünkü neden dördü birden aynı yerde olsun? Normalde tek çalışıyordu. Acaba bir arıza çıktı onun için mi toplandılar bilmiyorum. Dördü aynı yerde çalışırken iki duman arasında kalmışlar. Biri sağ çıktı. Normalde orada tek ya da 2 kişi çalışıyorlardı. Dört elektrikçi neden o gün aynı yerdeydi?" şeklinde konuştu.

Parmak iziyle belirlenen Mustafa Kocabaş'ın cenazesi Kınık'ta toprağa verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS