MHP'den azınlık hükümeti yalanlaması

MHP'den azınlık hükümeti yalanlaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Partimizin her hangi bir azınlık hükümeti seçeneğine olumlu ya da sıcak yaklaşması düşünülemez.  Azınlık hükümeti sorusuna verdiğim yanıt çarpıtılarak ve anlamında uzaklaştırılarak servis edildi" dedi.  

MHP Gelen Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Reuters tarafından servis edilen 'Kasım ayında seçim olması durumunda AKP azınlık hükümetine destek vereceğiz' sözlerinin yer aldığı haberi yalanladı.


Devlet Bahçeli: ''Oyalanmayın, savsaklamayın''


AK Parti-CHP 35 saat görüştü


HDP Sözcüsü: 'Bahçeli’nin ruh halini anlayabilmek için Ferdi Tayfur dinledim'


HDP'den MHP'ye çağrı


Bahçeli'nin danışmanı: 'Çantamda 3 bin kişilik şerefsizler listesi var'

Yalçın'ın açıklaması şöyle: "Bugün Reuters haber Ajansı’ndan bir muhabirin tarafımı ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme taşınan “Azınlık Hükümeti”yle ilgili sorulan bir soruya verdiğim cevap çarpıtılarak, asıl anlamından uzaklaştırılarak medyaya servis edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin maksatlı şekilde tartışmaya açılan “Azınlık Hükümeti” formülüne nasıl baktığı Sayın Genel Başkanımız tarafından teferruatlı bir şekilde açıklanmıştır. Partimizin herhangi bir “Azınlık Hükümeti” seçeneğine sıcak ve olumlu yaklaşması düşünülemeyecektir. Esasen söylemek istediğim de ana hatlarıyla ve öz olarak bundan ibarettir. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımızın muhtemel bir “Azınlık Hükümeti”ni desteklememe kararının hilafına herhangi bir parti yöneticimizin söz, beyan ve iması söz konusu değildir. Bu gerçeklerin kamuoyu tarafından bilinmesi saygıyla duyurulur."


Reuters'ın geçtiği haberde Yalçın'ın çarpıtıldığını söylediği sözleri şöyleydi:


"AKP'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor. Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar." 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS