O görüntüler hakkında inceleme başlatıldı

O görüntüler hakkında inceleme başlatıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, terör operasyonlarında bir grup vatandaşın yere yatırıldığı videoyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığına inceleme yapılması için talimat verdiği bildirildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, terörle mücadele operasyonları çerçevesinde, bir grup vatandaşın yere yatırıldığı bir görüntünün sosyal medyada dolaşıma girmesine üzerine, İçişleri Bakanlığına derhal gerekli incelemenin yapılması talimatını verdi.


Terörle mücadelenin demokratik hukuk devleti kuralları çerçevesinde, taviz verilmeksizin sürdürülmesinin altını daha önce de defaatle çizen Başbakan Davutoğlu'nun, kanunsuz hiç bir uygulamaya izin verilmeyeceğine de vurgu yaptığı kaydedildi.


Şişli-Mecidiyeköy viyadüklerinde çalışma


Konuyla ilgili inceleme tamamlandıktan sonra kamuoyuna gerekli açıklamaların yapılacağı da bildirildi.


Boğaziçi Üniversitesi'nin kız öğrenci yurdunda jiletli saldırgan paniği


Hakkkari’nin Yüksekova ilçesinde özel harekat timleri, 5 Ağustos’ta Selahattin Eyyubi Havalimanı’nın kuzeyinde özel bir şantiyeye yaptığı baskında 52 kişiyi gözaltına almış, 46 kişi serbest bırakılmıştı.


Hakkari Valiliğinden "Yüksekova" açıklaması


Hakkari Valiliği de, Yüksekova ilçesinde çekildiği iddia edilerek, yazılı ve görsel medyada paylaşılan görüntülerle ilgili basın açıklaması yaptı.


Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Çeşitli yazılı ve görsel medya organlarında yer alan ve ilimiz Yüksekova ilçesinde çekildiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak, Valiliğimizce ivedilikle geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" ifadesine yer verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS