Öğrencisini tacizden tutuklu olan doçent serbest bırakıldı

Öğrencisini tacizden tutuklu olan doçent serbest bırakıldı

Öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde görevli öğretim üyesi Doç. Dr. A.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Doçent savunmasında kendini, "Zorla arabama bindi, bahçeme gittik, ağaçları sularken yaklaştı pantolonumu çıkarttı..." diyerek savunmuştu.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. A.A'nın avukatı Gündüz Güneş, müvekkilinin serbest bırakıldığını ve evine döndüğünü belirtti.

Güneş, adli tıp raporu ve delillerin öğretim üyesi A.A'nın lehine çıktığını ifade ederek, "Adli tıp raporunda, iz yok, kanama yok, yaralama yok, zorlama, cebir, şiddet yok, tecavüzü kanıtlayacak delil yok. Ayrıca tanık beyanları da lehe döndü. Kızın kendi tanıkları lehe beyanda bulundu. Kız isim vermiş, 'Şu kişiye hepsini anlattım' demiş. Tanık da 'Öyle şeyler bana anlatmadı' diye ifade verdi" diye konuştu.

Dosyanın savcılıkta olduğunu, savcının takipsizlik de verebileceği gibi dava da açabileceğini belirten Güneş, savcının muhtemelen mahkemenin takdir etmesi için dava açacağını söyledi.

A.A'nın normal hayatına döndüğünü dile getiren Güneş, "Hocamız tutuksuz şu an, evine döndü. Hakkında mahkumiyet kararı kesinleşinceye kadar kimse suçlu addedilemez. Müvekkilim üniversitedeki görevine de devam edecek" dedi.

Öğretim üyesi A.A'nın, yüksek lisans öğrencisi S.T'ye, tarlada kendisine yardım etmesini isteyerek götürdüğü Aziziye ilçesindeki çiftliğinde cinsel istismarda bulunduğu öne sürülmüş, nöbetçi mahkeme A.A'nın "cinsel saldırıda bulunmak ve tecavüz" suçundan tutuklanmasına karar vermişti. Doç. Dr. A.A. ise savunmasında taciz iddiasını şöyle anlatmıştı: "Öğrencim S.T., yüksek lisansa başvuru yapmak istiyordu. Programa başvuru fazla olduğu için başka bölüme başvurmasını söyledim. Zorla otomobilime bindi. Dadaşkent'te bulunan bahçeme gittik. Ağaçları sularken yanıma yaklaştı ve beni öptü. Pantolonumu çıkardı. Sonra boş bulunduğunu belirterek özür diledi. Yüksek lisansa alınmadığı için böyle bir şey yaptığını düşünüyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS