Oktay Saral:"Hanım hanımlığını bilmeli"

Oktay Saral:"Hanım hanımlığını bilmeli"

İç Güvenlik Yasa Tasarısı görüşmelerinde HDP'li Ertuğrul Kürkçü’yü yumruklayan AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral, basın toplantısı düzenledi. Sebahat Tuncel'i hafifçe iteklediğini söyleyen Saral, "Hanımefendiye dokunmak da yanlış bir şey onu da kabul ediyorum ama hanım da hanımlığını bilmeli" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, dün düzenlediği basın toplantısında, yumrukladığı HDP’li Ertuğrul Kürkçü’den özür dilediği iddialarını yalanladı. Saral özür iddialarıyla ilgili olarak şunları söyledi; “O gün kapalı oturumda yaşananlardan dolayı hiçbir ideoloji amigosundan özür dilemediğimin altını çizmek istiyorum. Çünkü özür, sehven yapılmış bir hatanın karşılığıdır. Milletin Meclisinde kaos yaratan ideoloji amigolarının herhangi birinden özür dilemek, milli iradeye hakarettir.”Saral, Sebahat Tuncel ile yaşadığı olayı da şöyle anlattı:

Hafifçe  itekledik

“Son olayda koltuğumda oturuyordum. Sebahat Tuncel, Mustafa Elitaş’ı itiyor kürsüde. Daha önce de emniyet müdürünü tokatladığını herkes biliyor. Hanım da hanımlığını bilmeli. Görev edindim, gidip Sebahat hanımı uyarayım diye. Uyardım ama Elitaş’a tazyik uygulamaya devam ediyor. ‘Çek git’ diyorum ama gitmiyor. Ne yapayım, hafifçe itekledik. Hanımefendiye dokunmak da yanlış bir şey onu da kabul ediyorum, sonra ben sanki Sebahat Hanım’a bir şey yapıyormuşum gibi sayın Kürkçü geldi. Orada öyle bir arbede oldu. Gongu kaldırmışlar bizim arkadaşımıza atacaklar. Ne yapmalıydım? Benim de o sırada elime tokmak geçti. Tokmağı hasbelkader salladım. İyi ki yapmışım. Onu da öyle dramatize ediyorlar ki sanki ortalık kan gölüne dönmüş. Ben de düştüm çiçekliğe, baktım Musa bey de orada yatıyor. Musa bey sonra açıklama yaptı ‘bunu da Oktay Saral yaptı’ diye. Bütün her şeyi ben yapmışım.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS