"Orman Bakanlığı'nın bahçesindeki 500 ağaç kesildi" iddiası

"Orman Bakanlığı'nın bahçesindeki 500 ağaç kesildi" iddiası

Ankara’da Orman ve Su İşleri Bakanlığın merkez binasının arkasındaki ağaçlık ve yeşil alana lojman ve sosyal tesis yapmak için yaklaşık 500 çam ve meşe ağacının kesildiği öne sürüldü. İnşaattaki ilerlemeye paralel ağaç kesimine devam edileceği belirtildi.

Zaman’da İsmail Altunsoy imzasıyla yayınlanan habere göre, Bakanlık, lojman ve sosyal tesis yapmak için arka bahçesindeki 500’e yakın çam ve meşe ağacının kesilmesine göz yumdu.


Bakanlığın Ankara Söğütözü merkez binasının arka bahçesinde olduğu için (Orman Genel Müdürlüğü arsası) anayol güzergâhından fark edilmeyen ağaçlar, sessizce kesildi. Kesilen ağaçların yerine hızlı bir şekilde inşaat çalışmaları başlatıldı.


Bağış'a Yüce Divan uzmanı avukat


Bakanlık bahçesi ve çevresinde kalan çok sayıda ağacın da inşaattaki ilerlemeye paralel kesileceği belirtiliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, konuyla ilgili ‘Bakanlık merkez bina sahasında başlatılan inşaat çalışmaları kapsamında kesilen ağaç sayısı ve inşaat süresince de ne kadar daha ağaç kesileceği’ içerikli soruları cevapsız bıraktı.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın, merkez bina alanında kesilen ağaçlar Google haritasından da net bir şekilde görülüyor. Haritada yeşil ve ağaçlık olarak görünen saha, kısa bir süre önce yapılan ağaç kesimleri sonrası iş makinelerinin çalıştığı inşaat sahasına dönüştü.


Bakanlık çevrelerinden edinilen bilgilere göre proje, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle geliştirildi. TOBB’un, proje kapsamında lojman inşaatlarından sonra aynı alana öğrenci yurdu yapacağı belirtiliyor. Yurt için de yeni ağaçlar kesilecek.


Meteoroloji bu illleri uyardı


Porno yasasasını protesto ettiler

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS