Özgecan'ın adı Mersin'de yaşatılacak

Özgecan'ın adı Mersin'de yaşatılacak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın isminin kentte bir meydanda ya da anıtta yaşatılacağını belirtti. Kocamaz, toplu taşıma araçlarına kamera sisteminin yanı sıra alarm sistemi de kuracaklarını açıkladı.

Kocamaz, yaptığı yazılı açıklamada, 20 yaşındaki Özgecan'ın öldürülmesinin acısını derinden yaşadıklarını ifade etti.


Aslan'ın ismini, doğduğu kentte yaşatmak istediklerini belirten Kocamaz, "Özgecan kızımızın adını yaşatmak için Mersin'de bir meydana onun ismini vermeyi ya da onun adına bir anıt yaptırmayı düşünüyoruz. Bu konuyu ilk meclis toplantısında ele alacağız ve kentimizde bir meydanda veya onun adına yapılacak bir anıtla kızımızın adını yaşatacağız" ifadelerini kullandı.


Nihat Doğan ağlayarak geri adım attı


Toplu taşıma araçlarına "alarm" sistemi kurulacak


Kocamaz, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacaklarını belirtti.


Ahmet Hakan'dan Nihat Doğan'a 'Medya maymunu'


Öncelikli olarak toplu taşıma araçlarına bir merkezden takip edilen kamera sistemi kuracaklarını aktaran Kocamaz, şunları kaydetti: "Toplu taşıma araçlarına kamera sisteminin yanı sıra alarm sistemi de kuracağız. Yolcular herhangi tehlikeli bir durumda alarma basacak ve en kısa zamanda müdahale edilecek. Böylece kentimizde bu tür olumsuz hadiselerin önüne geçilmiş olacak."


İşte Diyarbakır Cezaevi'ndeki işkence yöntemleri

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS