Perinçek'e göre PKK'yı bitirmenin yolu: İran

Perinçek'e göre PKK'yı bitirmenin yolu: İran

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türkiye, İran ile işbirliği yaptığı zaman Kandil 15 gün demez teslim bayrağını çeker. Silahlarını atar. PKK'yı bitirmenin birinci maddesi dışarıda komşularımızla teröre karşı beraberlik" dedi.

Perinçek, partisince Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'nin Çıkış Yolu" konferansında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin komşularıyla kanlı bıçaklı hale geldiğini öne sürdü.


Türkiye'nin komşularıyla işbirliği yapması gerektiğini belirten Perinçek, şöyle konuştu: "Suriye, Irak, İran, Lübnan, Mısır, Tunus'a kadar ekonomi ve güvenliğimizi tamamlayan bir bölge. Onlarla işbirliği yaparak güvenlik içinde yaşayabiliriz ve terörün kökünü kazıyabiliriz. Onların teröristi bizim teröristimiz, bizim teröristimiz onların teröristi. Irak'ı, İran'ı bölmeye çalışanlar, Suriye'de Kürt koridoru açmaya çalışanlar PKK'sı, PYD'si, Barzani'si hepsi aynı sülale. Biz bu ülkelerle batı Asya Birliği'ni kuracağız. O birlik bölgede hem yobaz terörüne hem de etnik ırkçı teröre son verecek. Türkiye, İran ile işbirliği yaptığı zaman Kandil 15 gün demez teslim bayrağını çeker. Silahlarını atar. PKK'yı bitirmenin birinci maddesi dışarıda komşularımızla teröre karşı beraberlik."


Orduları olmayan ülkeler


Öcalan'dan 'sabrımızın son sınırındayız' mesajı


''Savaş ihtimali var''


Perinçek, konuşmasının ardından konferansa katılanların sorularını cevaplayıp stantta kitaplarını imzaladı.


Kadınları kıskandıran güzeller


Suudi prensten Kardashian'a bir gece için 1 milyon dolar

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS