PKK'lılar 5 aracı yaktı, 6 kişiyi kaçırdı

PKK'lılar 5 aracı yaktı, 6 kişiyi kaçırdı
DHA

Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırmızıköprü Köyü yakınlarında bu sabah yol kesen bir grup PKK'lı, yapımı süren Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına beton taşıyan 5 beton mikserini ateşe verip yaktıktan sonra, 5 şoför ve 1 firma yetkilisini de kaçırdı.

Pülümür'ün yapımı devam eden Kırmızıköprü Köyü'ndeki Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına Bingöl'den hazır beton taşıyan 5 beton mikserinin önü bu sabah saatlerinde Tunceli-Erzincan karayolunun 45'inci kilometresindeki Ağlayan Kayalar Mevkii'nde 15 kadar silahlı PKK'lı tarafından kesildi.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ


PKK'lılar şoförlerini indirdiği araçları yolu kapatacak şekilde karayolunun ortasına çektikten sonra ateşe vererek yaktı.


PKK'lılar daha sonra yoldan geçen araçları durdurup içindeki yolculara örgüt propagandası yaptı. PKK'lılar, karakol ve HES'lere hiç şekilde malzeme taşınmamasını isterken, bölgede orman kesimlerine izin vermeyecekleri yönünde propaganda yaptıkları ifade edildi.


PKK'lılar daha sonra yaktıkları araçların 5 şoförü ile 1 firma yetkilisi olmak üzere 6 kişiyi yanlarına alarak bölgeden kaçtı. PKK'lıların bölgeden ayrılmasının ardından yakılan araçlar akşam saatlerine kadar karayolundan kaldırılmadı.


Yoldan geçen diğer araçlar ise yakılan araçların arasından geçerek yollarına devam ettiği görüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS