Polisin attığı gazdan etkilenen 3 aylık bebek hastanelik oldu.

Polisin attığı gazdan etkilenen 3 aylık bebek hastanelik oldu.

Aydın'da, IŞİD örgütü üyeleriyle çatışmaların sürdüğü Kobani'de yaşananlara dikkat çekmek için yürüyüş yapan grup, terör örgütü lehine slogan atınca polis TOMA destekli olarak müdahalede bulundu.

Aydın'da, IŞİD'in saldırılarına ve Kobani'de yaşananlara dikkat çekmek isteyen yaklaşık 100 kişilik grup, dün (pazartesi) saat 22.30 sıralarında, eski belde olan Ovaeymir Mahallesi'nde toplandı.


Alkış ve ıslıklarla Osmanyozgatlı Kavşağı'na yürüyen grubu, TOMA ve çevvik kuvvet destekli polis ekipleri uzaktan izledi.


Yürüyüş sırasında "Biji Serok Apo", ve "Gençlik Apo'nun Fedaisidir" sloganları atan grup, uyarıldı. Sloganları atmayı sürdüren gruba TOMA ve gaz bombalı müdahale başladı.


Ara sokaklara kaçan gruptakiler, burada barikat kurarak bir süre polise taş attı. Polis ekiplerinin ara sokaklara girmesi üzerine kaçan eylemciler, yaklaşık 1.5 saat sonra dağıldı.


Müdahale sırasında polisin attığı gaz fişeğinin mahalledeki bir evin penceresinden girdiği ve 3 aylık bir bebeğin gazdan etkilendiği öğrenildi. Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Evdeki çocuklar biber gazından etkilendi


TBMM önünde CHP'lilere gazla polis müdahalesi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS