Rize'de iş yerlerine "Yeşil Yol" baskını

Rize'de iş yerlerine "Yeşil Yol" baskını

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’nde Yeşil Yol projesine karşı çıkan vatandaşlara ait işyerleri, dün gece baskın yapan polis ekipleri tarafından arandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’ye gelişi öncesinde yapılan aramaya Fırtına İnisiyatifi üyeleri tepki gösterdi.

Polis ekipleri dün gece ilçedeki bazı kafeterya ve restoranlara baskın düzenledi. Çok sayıda polisin baskın yaptığı işyerlerinin, Yeşil Yol projesine karşı verdikleri mücadele ile bilinen kişilere ait olması dikkat çekti. Polis, aramalarda herhangi bir şey bulamadı.


Yeşil Yol protestocularına arama eziyeti


Rize valisi 'tek ağaç kesilmedi' dedi ama katliam ortaya çıktı!


Güven İslamoğlu: 'Bunu engelleyebilecek misiniz?'


Yeşil yol eylemine jandarma müdahalesi


Karadeniz halkı: 'Yaylada asfalt olmaz'


Yeşil Yol protestosuna gidenler için 'Mini etekli kızlar eylem yapıyor' yazdı...


'Yeşil Yol'a Havva Ana isyanı: 'Halkım ben!'


Bu arada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rize’ye gelişi öncesinde yapılan aramaya Fırtına İnisiyatifi üyeleri tepki gösterdi. Grubun sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Yeşil Yol'a karşı çıkan arkadaşlarımızın mekanları gecenin bir vakti aranmaya başlandı. Yeşil Yol'a karşı çıkan arkadaşlarımızın mekanlarının haksız yere kapatılmasından sonra yine karşı çıkan diğer arkadaşlarımızın işyerleri de, 'güvenlik' gerekçesi ile narkotik ekiplerinin de katılımı ile arandı. Üstelik arkadaşlarımızın işyerlerini afişe edecek ve denetlenemeyecek şekilde kalabalık bir ekiple girilerek, dışarıda ağır silahlı polisler bekletilerek arama yapıldı. Yolsuz yollarına karşı çıkacağız. Yaylaları ranta vermeyeceğiz. Baskıya boyun eğmeyeceğiz. Talana razı olmayacağız."


İşyerleri kapatıldı, yaylaya çıkarken arandılar


Yeşil Yol'a karşı çıkan bazı kişilerin yıllardır işlettikleri pansiyonlar bir süre önce hiçbir gerekçe gösterilmeden Rize Valiliği'nin kararı ile kapatılmış, Samistal yaylasındaki şenliğe giden vatandaşların yolu jandarma ekiplerince kesilmiş, üzerleri ve araçları da özel eğitimli köpeklerle aranmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS