Seçim bitti, Mersin sahilleri doldu taştı

Seçim bitti, Mersin sahilleri doldu taştı

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde umhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle boşalan Kızkalesi sahilleri, oy kullanımı ardından tatilcilerle doldu, taştı.

Seçimin yapıldığı 10 Ağustos pazar günü, tercihlerini kullanmak için kayıtlı bulundukları yerleşimlere gidenler, oylarını kullandıktan sonra Kızkalesi sahillerini yeniden doldurdu.  Plajlara akın eden tatilciler, sıcaklığın 35 dereceyi, nem ranının da yüzde 65 ile 90 arasında değiştiği Kızkalesi'nde Akdeniz'in mavi sularında kulaç atarak, kumsalda güneşlenip bronzlaşmanın keyfini çıkarttı.


Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat öyküsü

Tatilcilerin yanı sıra Avrupa'dan gelen tatilcilerin de tercihi Kızkalesi oldu. Avusturya'nın başkenti Viyana'dan gelen 18 yaşındaki Yasemin Kamyabi, 16 yaşındaki Leyla Kamyabi ve komşuları 18 yaşındaki Ali Baktemur ise tarihi ve turistik Kızkalesi'nde düzenli olarak tatil yaptıklarını söyledi.


Plajlardan ilginç kareler

Viyana'da ekonomi eğitim alan Kamyabi kardeşler, doğdukları günden bu yana Kızkalesi'ne tatil için geldiklerini belirterek, mahallenin çevresi, tarihi, doğal güzellikleri, plajı, denizi ve insanlarını çok sevdiklerini belirtti. Viyana'da yaz tatillerinin gelmesini dört gözle beklediklerini ifade eden Kamyabi kardeşler, Kızkalesi'nde çok mutlu olduklarını ifade ederek, şöyle dedi:"Kızkalesi bizim ikinci evimiz. Kızkalesi'nin tarihi güzellikleri ile de insanları büyülüyor. Kızkalesi'nin denizinin temizliği, Mavi Bayraklı olması, kumsalının çok iyi durumda olması harika. Bu nedenle de dünyadaki birçok ünlü tatil beldesinden daha güzel."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS