Siirt'teki saldırı haberinin ardından asker oğlunu aradı, o telefonu kimse açamadı

Siirt'teki saldırı haberinin ardından asker oğlunu aradı, o telefonu kimse açamadı

Siirt'te PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 silah arkadaşıyla birlikte ölen er Recep Beycur'un cep telefonuna gelen "Annem arıyor" yazılı aramaya kimse yanıt veremedi.

Siirt-Pervari karayolunda, PKK'nın pusu kurması sonucu ölen Beycur'un cebindeki telefon, cenazesi Siirt Devlet Hastanesi morguna getirildiği sırada çaldı. Anne Seyran Beycur tarafından arandığı saptanan Beycur'un elden ele dolaşan telefonuna kimse bakamadı.


Annenin oğluna ısrarla ulaşmaya çalıştığını anlatan hastane çalışanı Veysel Akkoyun, o sırada gasilhanede duygusal anların yaşandığını belirtti.


Siirt'te askeri araca bombalı tuzak: 8 asker şehit oldu


"Komutan telefonu çıkarınca 'annem' diye bir isim çıktı. 'Annem' 2-3 kez aradı ama komutan meşgule aldı. Orada duygulu anlar yaşandı" diyen Akkoyun, telefon çaldığında içeride 4 kişi olduklarını ve herkesin o an bir birine bakarak duygusal anlar yaşadığını söyledi.


8 askerin evlerine ateş düştü


O sırada yaşananları, "Sözün bittiği an" olarak niteleyen Akkoyun, şöyle konuştu:


"Oradaki insanların hakikaten diyebilecek hiçbir şeyi yoktu. Çünkü sözün bittiği yerdeyiz. Orada bulunan savcı da olsun, asker de olsun hiçbiri telefona bakamadı. Komutan daha fazla dayanamayarak telefonu tümüyle kapattığını gördük. Çünkü cevap veremediğini gördük. Kimse de cevap veremeyecekti. Çünkü arayan annesiydi."


Akkoyun, şunları söyledi:


"Aslında o aramada annenin çocuğuna nasıl sahip çıktığını ve ne duygularla aradığını insan anlıyor. Kim bilir annesi hangi umutlarla aramıştı şehidimizi. Allah kimseye bu acıları yaşatmasın."


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS