Sivas'ta KKKA şüphesiyle 2 kişi öldü

Sivas'ta KKKA şüphesiyle 2 kişi öldü

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Yozgat'ın Sorgun ilçesinden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edilen biri çocuk, 2 kişi, hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Yeniyer beldesinde yaşayan 23 yaşındaki Erdem Uslu, çalıştığı tarlada sol bacağından, Yenimahalle'de ailesi piknik yapan 2 yaşındaki Muhammed Emin Bolat da koltuk altından kene ısırdığı gerekçesiyle hastaneye başvurdu.


Sorgun Devlet Hastanesindeki tedavilerinin ardından geçen hafta perşembe günü Uslu, dün de Bolat, Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.


Uslu ve Bolat, buradaki müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Cenazeler, otopsi için hastane morguna kaldırıldı.


Uslu'nun evli, Muhammed Emin'in de Duran ve Gülseren çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olduğu öğrenildi.


Ailelerden ihmal iddiası


Erdem Uslu'nun babası Ahmet Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun tarladan geldikten sonra banyo yaparken keneyi gördüğünü ve Sorgun Devlet Hastanesinde doktorlar tarafından çıkartıldığını söyledi.


Hastanede kan tahlili alındığını ve doktorların geçen hafta çarşamba günü hastaneye getirilmesi gerektiğini söylediğini belirten Uslu, "Çarşamba günü oğlum ateşlendi, hastaneye götürdük, 'sinüzit var' dediler ve 2 ağrı kesiciyle bir başka ilaç verdiler, onları içti. Perşembe günü yine ateşlendi Sorgun Devlet Hastanesine götürdük ve 'kanı düşmüş' dediler. Ya Sivas'a ya da Yozgat'a sevk edeceklerini söylediler. Sivas'a getirdik" diye konuştu.


Oğlunun bugün vefat ettiğini anlatan Uslu, "Benim ciğerim yandı, başkasının ciğeri yanmasın" dedi.


Doktorlara kene ısırdığını söylemesine rağmen yanlış teşhis konulduğunu öne süren baba Uslu, oğlunun ölümüyle ilgili hukuki süreç başlatacağını dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS