Son Dakika

Son dakika... Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kar yağışı etkili olacak

A A

12.01.2022 - 18:12

Son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre, haftanın dördüncü günü Türkiye genelinde hava çoğunlukla çok bulutlu ve yağışlı. Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’da bu yağışlar kar şeklinde kendini gösterecek. Hava sıcaklıkları ise kuzeybatı kesimlerde mevsim normallerinin altında seyrediyor.

Son dakika... Meteoroloji bölge bölge uyardı! Kar yağışı etkili olacak

Denizlerde rüzgar çoğunlukla kuvvetli esiyor. Marmara ile Doğu Karadeniz’de ise zaman zaman fırtına seviyesinde esecek. Deniz ulaşımında aksamalar yaşanabilir.

Marmara Bölgesinde Edirne dolaylarında hava parçalı bulutlu. Bölgenin kalanında ise kar yağışı etkili. En yüksek sıcaklık 2-3 derecelerde seyrediyor. Cuma günü bölge genelinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor.

Ege Bölgesinin iç kesimleri kar yağışlı. Kıyı kesimlerde ise hava parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık İzmir’de 7, Muğla’da 8 derece. Afyonkarahisar’da ise günün en yüksek sıcaklığı 0 derecenin üzerine çıkamıyor.

Akdeniz Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık bölge genelinde 15-16 derecelerde. Cuma günü yağış yalnızca yer yer doğu kesimlerde devam edecek.

İç Anadolu Bölgesinde kar yağışı etkili. Sıcaklık Ankara’da 2, Eskişehir’de eksi 1 derece ölçülüyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı yaşanabilir.

Karadeniz Bölgesinin doğu kesimleri sağanak yağışlı. Orta ve batı bölgelerde kar yağışı görülüyor. Sıcaklık Samsun’da 5, Trabzon’da 8 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde Malatya dolayları yağmurlu. Bölgenin kalanında kar yağışı etkili. Bu kar yağışlarının Cuma ve cumartesi günü de devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi yağmurlu. Sıcaklık 10-11 derecelerde ölçülüyor. Cuma günü sıcaklıklarda birkaç derecelik düşüş bekleniyor.