TSK'dan Şemdinli açıklaması!

TSK'dan Şemdinli açıklaması!

Genelkurmay: Şemdinli-Yüksekova karayolunun açılması çalışmaları esnasında bölgede görev yapan unsurlarımıza bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından silahlı saldırıda bulunulmuş iki Kahraman personelimiz yaralanmıştır.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şemdinli Yüksekova Karayolu'nun açılması için yapılan çalışma sırasında terörist bir grubun silahlı saldırı düzenlendiği, saldırı sırasında 2 askerin yaralandığı açıklandı. Saldırının ardından bölgede operasyon başlatılırken, yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


HDP'nin önerisine AK Parti’den yanıt


'Terörist zannettim vurdum' demiş


Ehliyet alacaklar dikkat! 10 Eylül...


"15 Ağustos 2015 tarihinde kazılarak ve barikatlar kurularak kapatılan Şemdinli-Yüksekova karayolunun açılması maksadıyla, 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 02.00’da bölgedeki birliklerimizce operasyon başlatılmıştır.


Söz konusu yolun açılması çalışmaları esnasında bölgede görev yapan unsurlarımıza bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından silahlı saldırıda bulunulmuş ve saat 10.47’de Şemdinli Altınsu bölgesinde açılan ateş sonucu iki Kahraman personelimiz yaralanmıştır.


Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı sevk edilmiş, karadan ve havadan takviye birlikler ile diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla operasyonlara devam edilmektedir.


Fenerbahçe kaç forma sattı?


Dünyanın 'ilk çiçeği' bulundu


Ünlü ayakkabıcı İhsan Yeşil'in iki şirketi iflas etti


Yaralı personelimiz helikopter ile derhal hastaneye tahliye edilmişlerdir. Yaralı iki Kahraman personelimize acil şifalar diliyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS