Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti

Tulu Gümüştekin hayatını kaybetti

Gazeteci yazar ve iş kadını Tulu Gümüştekin, tatilini geçirdiği Sardunya Adası'nda hayatını kaybetti. Gümüştekin, uzun süredir karaciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Turkcell'den yapılan açıklamada Gümüştekin'in bugün Ulus mezarlığında toprağa verileceği belirtildi. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, bir taziye mesajı da yayımladı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun eşi olan Gümüştekin, İtalya'nın Sardunya Adası'nda tatildeyken, dün akşam saatlerinde otelinde aniden rahatsızlandı.


Gümüştekin, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Gümüştekin'in uzun süreden beri karaciğer rahatsızlığından dolayı tedavi gördüğü öğrenildi.Genel müdürden acı paylaşım


Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Twitter hesabı üzerinden acısını paylaşanlara teşekkür etti.


 
Terzioğlu, "Burası cennet derdi, burada cennete gitti. Tulu'mu kaybettim. Acımı paylaşanlara teşekkür ederim" diye yazdı.


Turkcell'den taziye mesajı


Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça'nın Gümüştekin'in vefatıyla ilgili baş sağlığı mesajı yayımladı.
Turkcell'den yapılan açıklama şöyle:


Genel Müdürümüz Kaan Terzioğlu'nun muhterem eşi Tulû Gümüştekin Hanımefendi'yi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhumeye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Zor zamanlarında bir yandan Tulû Hanım'a destek olurken bir yandan da henüz üstlenmiş olduğu görevini insan üstü gayretle yürütme başarısı gösteren sevgili Kaan Kardeşime ve kederli ailesine sabırlar diliyorum. Hastalığı boyunca bir an bile dirayetini yitirmeyen Tulû Hanım, güçlü kişiliği, Türkiye'de öncülerinden olduğu AB kariyerindeki sayısız başarısı ve daha önemlisi hayata tutunma azmiyle hatıralarımızda yerini korumaya devam edecektir. Mekanı cennet olsun. Ailemizin başı sağ olsun.


Turkcell Ailesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça"


Cenazesi bugün


Turkcell'den yapılan açıklamada, Gümüştekin'in cenazesinin 3 Ağustos 2015'te yani bugün, Fatih Camii'nden ikindi namazını takiben kaldırılacağı ve Ulus mezarlığına defnedileceği belirtildi.


Tulu Gümüştekin kimdir?


Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından "Geleceğin 100 Global Lideri" ödülüne layık görülen Tulu Gümüştekin, Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde özellikle Avrupa Birliği ve dış politika konularında makalelere imza atmıştı. 1 Temmuz 1968 doğumlu Tulu Gümüştekin, 1991 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Brüksel'de Avrupa Birliği müktesebatı konusunda Avrupa Komisyonu'nda gerçekleştirdiği stajını takiben, şirket birleşmeleri ve gümrük ve rekabet konularında çeşitli uluslararası firmalarda görev yaptı. 1999 yılında kendi şirketi CPS'i (Corporate and Public Strategy Advisory Group) kuran Tulu Gümüştekin, merkezi Brüksel'de olmak kaydıyla, İstanbul ve Washington D.C.'de CPS'in ofislerini açtı.

En başarılı iş kadını


Gümüştekin, Avrupa Politikaları Merkezi/Brüksel (EPC), "Amcham" Amerikan Ticaret Odası, "Avrupa Dostları" (Friends of Europe), "De Warende" Derneği üyesi olmakla beraber Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bünyesinde AB Çalışma Grubu Başkanlığı da yapmaktaydı. Tulu Gümüştekin ayrıca Amerikan-Türk Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa Komitesi başkanlığı görevini de icra etmekteydi. Gümüştekin, 2001 yılında da "yılın en başarılı iş kadını" seçilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS