Türk savaş gemileri İskoçya limanında

Türk savaş gemileri İskoçya limanında

14 NATO Ülkesi, İsveç ve Finlandiya'dan toplam 54 savaş gemisi, 5 denizaltı ve 11300 personelin katılımıyla 12-24 Nisan 2015 tarihleri arasında Birleşik Krallık'ın ev sahipliğinde icra edilen Joint Warior tatbikatına Türk Deniz Kuvvetleri 4 gemiden toplam 600 civarında personelle katılıyor.

Türk savaş gemileri uluslar arası düzeydeki bu tatbikata katılarak Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki iyi askeri ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunma amacı güdüyor. Türk savaş gemileri 24 Nisan 2015 tarihine kadar Kuzey Denizinde ve Britanya Karsularında Türk Bayrağını dalgalandıracak.

Tatbikat öncesinde tatbikata katılan Türk savaş gemilerinden TCG GÖKOVA ve TCG GÖKSU fırkateynleri ile TCG BURAKREİS denizaltısı  Helensburg'daki Clyde Deniz Üssünü,  TCG ANAMUR Mayın Avlama Gemisi ise Glasgow  limanını ziyaret ettiler.


Gemilerin liman ziyareti kapsamında Edinburg Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut'un ev sahipliğinde Londra Deniz Ataşesi Dz.Kur.Yb. Nurettin Sevi, gemi komutanları Dz.Kur.Alb. Ahmet Gül, Dz.Yb. Orhan Yurt,  Dz.Kur.Bnb. Resül Öztürk ,  Dz. Yzb. Cüneyt  Talayman ve gemi Personeli ile İskoçya'da yaşayan Türk Temsilcilerinin katılımıyla akşam yemeği yenildi.


Kışladaki cep telefonuna '7 numara' şartı

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS