Validebağ'da gece nöbeti

Validebağ'da gece nöbeti

Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren vatandaşlar, soğuk havaya rağmen gece boyunca bekleyişini sürdürdü. Günün aydınlanmasıyla birlikte de bazı vatandaşlar yanlarında getirdikleri Türk bayraklarını, inşaat alanının çevresine örülen polis barikatlarına astı.

Üsküdar'daki Validebağ Korusu yanında bulunan arazideki cami inşaatına tepki gösteren yaklaşık 50 kişi, soğuk havaya rağmen gece boyunca alanda nöbet tutmaya devam etti. Eylemciler, alana kurdukları naylon çadırlar altında, battaniye ve yorganlar yardımıyla soğuktan korunmaya çalıştı. Soğuk havadan etkilenen bazı kişiler soba ile teneke kutularda ateş yakarak ısınmaya çalıştı; bazıları da naylon çadırlar altına uyudu. Polis ekiplerinin de inşaat alanındaki bekleyişi sürüyor.


Barikatları bayraklarla donattılar

Validebağ Korusu'ndaki eylemciler polis barikatlarını Türk bayraklarıyla donattı.  Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren vatandaşlar, soğuk havaya rağmen gece boyunca bekleyişini sürdürdü. Günün aydınlanmasıyla birlikte de bazı vatandaşlar yanlarında getirdikleri Türk bayraklarını, inşaat alanının çevresine örülen polis barikatlarına astı.

"Cumhuriyet bayramı'nı kutlamaya geldik"

Barikata bayrak asan bir eylemci, "Cumhuriyet bayramı kutlamaya geldik; ama aynı zamanda burada olan bir sorun var. Buradaki sorunun da bekçisiyiz. Hem bayram kutlayacağız, hem de burada eylemimizi gerçekleştireceğiz. Haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Mahkeme tarafından verilmiş bir karar var ancak bu kararı maalesef uygulamıyorlar" diye konuştu.

"Hem Validebağ'ın hem de Cumhuriyet'in bekçisiyiz"

Başka bir eylemci ise, "Hem Validebağ'ın hem de Cumhuriyet'in bekçisiyiz" dedi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS