Valilik'ten İstanbul'daki terör saldırıları açıklaması

Valilik'ten İstanbul'daki terör saldırıları açıklaması

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada dün gece yarısı ve bu sabah meydana gelen 2 ayrı, toplam 3 terör saldırısı dalgasıyla ilgili bilgi verildi.

Açıklamada şöyle denildi, 


"Polis merkezine bomba yüklü araçla terör saldırısı"


"10.08.2015 günü saat 01:00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği'ne bomba yüklü bir araçla terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli (1) komiser yardımcısı (2) polis memuru ve (7) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir.


Konsolosluk saldırganı Hatice A.


"İnceleme yapan polislere ikinci saldırı"


Aynı polis merkezine yönelik saldırı nedeniyle sabah saatlerinde olay yerinde tedbir alan ve inceleme yapan polis ekiplerine ikinci bir silahlı saldırı düzenlenmiştir.


Amerikan Konsolosluğu'na silahlı saldırı


"Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, şehit oldu"


Yapılan bu ikinci saldırı neticesinde (1) personelimiz ağır yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.


"3 kişi ölü ele geçirildi"


Söz konusu eylemleri gerçekleştiren şahıslardan 1'i bombalı araç saldırısı sırasında, 2'si ise operasyonlar neticesinde olmak üzere 3 kişi ölü olarak ele geçirilmiştir.


İstanbul Sultanbeyli'de karakola bombalı saldırı


ABD Konsolosluğu'na 2 kadın terörist saldırdı


Ayrıca 10.08.2015 günü saat 07:00 sularında Sarıyer İlçesi'nde bulunan Amerikan Başkonsolosluğuna yönelik (2) kadın terörist tarafından silahlı saldırı düzenlenmiştir. 


Kadın terörist yaralı yakalandı, 1 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat ele geçti


Saldırıya güvenlik güçlerince anında karşılık verilmiş ve olay sonrası (1) kadın terörist yaralı olarak yakalanmıştır. Yakalanan şahısla birlikte (1) adet uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat elegeçirilmiştir.


Güvenlik güçlerimize ve A.B.D Başkonsolosluğuna yapılan bu menfur saldırıları şiddetle kınıyor, Devletimizin bekasına ve milletimizin birlik ve beraberliğine kast etmeye çalışan ve terör eylemleriyle netice alabileceğini zanneden bedbahtların hain emellerine ulaşmasının asla mümkün olmayacağını bir kere daha ifade ediyoruz.Olaylar ile ilgili ayrıntılı incelemeve operasyonel çalışmalar devam etmekte olup faillerinin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.
Saldırılar neticesinde Şehit olan polisimize Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS