Yalova Valisi öğretmeni nasıl azarladığını anlattı

Yalova Valisi öğretmeni nasıl azarladığını anlattı

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun öğrencilerin önünde azarlayıp dışarı çıkmasını istediği ileri sürülen matematik öğretmeni 42 yaşındaki Halil Serkan Öz'ün, sendikalar tarafından kendisine destek için düzenlenen 'Öğretmene Saygı Mitingi'nde yaşamını yitirmesi, babası Kemal Öz'ü yasa boğdu. Acılı baba, "Bu dayanılır gibi bir acı değil. Oğlumla ilgili haberleri görmemek için gazete okuyamıyorum, televizyon seyredemiyorum. Canım çok yanıyor" dedi. Tepkilerin hedefindeki Yalova Valisi de öğretmeni nasıl azarladığını anlattı.


“Kamu görevlileri halkın hizmetkarıdır"

Vali Cebiroğlu, Yalova'da görev yaptığı süre içinde görevini, hukuk kuralları içinde, mevzuata uygun olarak ve halkla iç içe sürdürme çabası içinde olduğunu da vurgulayarak şöyle devam etti:

“Başta ben olmak üzere tüm kamu görevlileri halkın hizmetkârıdır. Patronumuz halkımızdır. Ben hep bu anlayışla çalıştım, hep onların ayaklarına gittim ve gitmeye devam edeceğim. Okul ziyaretlerini de bu anlayışla gerçekleştirmekteyim. Bu süreç içinde yazılı-görsel, basın ve diğer yayın organlarında veya sosyal medyada, şahsıma ve aileme yönelik yayınlanan ahlak dışı, onur kırıcı, hakaretvari sözler, beni ve ailemi derinden üzmüştür. Bu sözleri sarf edenlerden birçoğunun, bunu merhumun üzüntüsünden yaptıkları düşünülse dahi, bu durumun bana ve aileme karşı onur kırıcı ve hakaretvari sözler söyleme hakkını doğurmaması gerektiğini düşünmekteyim. Sonuçta, değerli öğretmenimizi kaybetmiş olmaktan dolayı çok üzgün olduğumu belirtir, merhuma Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS