Yavuz Bingöl'ün Berkin Elvan'ın annesiyle ilgili sözlerine tepki yağıyor

Yavuz Bingöl'ün Berkin Elvan'ın annesiyle ilgili sözlerine tepki yağıyor

Yavuz Bingöl'ün "Sokaklarda, ölmüş annesine küfredildiği zaman Erdoğan da ertesi gün Berkin Elvan’ın annesini yuhalattı. Bu çok insani bir şey” sözlerine tepki yağıyor. Bingöl bu ifadeleri nedeniyle sosyal medyada "akıl tutulması" yaşamakla suçlandı ve müzik listelerinde Neşet Ertaş ile birlikte anılmaması istendi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuşan Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duygusal bir adam olduğunu söylemiş ve “Sokaklarda, ölmüş annesine küfredildiği zaman ertesi gün o da Berkin Elvan’ın annesini yuhalattı. Bu çok insani bir şey” demişti. Bingöl'ün bu sözlerine tepki yağdı. Gazeteci, yazar ve siyasetçilerin de aralarında olduğu çok sayıda kişi, sosyal medyadaki hesaplarından Bingöl'ün sözlerine çok sert tepkiler gösterdi. Bingöl’ün, Gezi eylemleri sırasında biber gazıyla başından vurularak yüzlerce gün komada girdikten sonra ölen 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın meydanlarda “terörist” suçlamasıyla hedef gösterilmesine tepki göstermemesi eleştirildi.


Berkin'in annesini yuhalattı çünkü annesine küfredildi


İşte Bingöl'e Twitter üzerinden gösterilen tepkilerden bazıları:


Sevim Gözay @SevimGozay
"İnsaniyet hakkında bu kadar sapkınca düşünülebilmesi dehşet verici gerçekten. (bkz. Yavuz Bingöl) Utanıyor mudur, yoksa tebrik telefonu mu alıyordur?"


Melda Onur @meldaonur
"Müzik listeleri yapan kurumlara talebimdir: Neşet Ertaş ile Yavuz Bingöl "yerli sanatçı" kategorisinde aynı listede yer almasın!"


Orhan Bursalı @ORHANBURSALI
"Hayatını onurlu heykel gibi yontuyorsun, sonra bir balyozla heykelini parçalıyorsun. Yazık değil mi sana. Mesela Yavuz Bingöl gibiler"
"Yavuz Bingöl, 'RTE Berkin Elvan’ın annesini yuhalattı, çünkü sokaklarda kendi annesine küfrediliyor' gerekçesi bulmuş. Sıfır adam var karşımızda."


Kadri Gürsel @KadriGursel


"Yavuz Bingöl’ün hali içler acısı, @ahmethc‘nin söyleşisi çok iyi"


Tuğrul Tülek @tugrultulek


"Sanatçı kimliğinden falan bahsediyor bir de. Akıl kayması böyle bir şey sanırım."


Mehmet Tez @mehmettez
"Öldürülen çocuğun annesini yuhalatmayı normalleştiren adam barışa katkı sağlamaktan falan bahsediyor. Pislik içinde yüzüyoruz."


Nasrullah Ayan @nasrullahayan
"Vay, demek tamamen duygusal."


Yekta Kopan @yektakopan
"Bir insanın akıl tutulması yaşaması kötü. Ama bunu rasyonalize etmeye çalışması daha da kötü."


Erdoğan'ın gençliğini anlatan 'Kasımpaşalı' romanının kapağı çalıntı çıktı


İsrailli kadın askerlerin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS