Zekeriya Öz, Bolu'ya atandı

Zekeriya Öz, Bolu'ya atandı

HSYK Kararnamesi ile 166 hakim ve savcının yeri değişti. Bakırköy Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, Bolu'ya savcı olarak atandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesinin 123 kişilik adli yargı mazeret ve mesleğe kabul kararnamesi ile 43 kişilik idari yargı mazeret kararnamesi yayımlandı.

Kararnameye göre, Bakırköy Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, Bolu'ya savcı olarak atandı.

Öz'ün atanma gerekçesi "hizmet gereği" olarak listede yer aldı.

Kararname ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekillliklerine Ankara Cumhuriyet savcıları Zafer Ediş, Veli Dalgalı ve Ramazan Kaya getirildi.

İstanbul Cumhuriyet savcıları Selamettin Celep, Mehmet Salih Sol ve Faruk Erşan Yılmaz İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine, İzmir Cumhuriyet savcıları Orhun Sezer, Muvaffak Meşe ve Kazım Arapoğlu ise İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atandı.

Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kaçar Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığına, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına, Antalya Cumhuriyet Başsavcıvekili Seyfullah Öselmiş Bartın Cumhuriyet Başsavcılığına, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Musa Durmaz Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz Yalova Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi.

Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali Girgin Muğla Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.

İdari yargıdaki değişiklikler

HSYK'nın idari yargı kararnamesiyle 43 idari hakimin görev yeri değişti.

Buna göre, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi üyesi Ramazan Özdemir İstanbul İdare Mahkemesi Başkanlığına, İzmir Bölge İdare Mahkemesi üyesi Mürteza Güler İzmir İdare Mahkemesi Başkanlığına, Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyesi Cafer Ergen Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığına, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi üyesi Ekrem Özübek Sakarya Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığına, Kocaeli İdare
Mahkemesi Başkanı Ahmet Cüneyt Yılmaz İstanbul İdare Mahkemesi Başkanlığına getirildi.

İstanbul İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Uyar İstanbul Bölge İdare Mahkemesi üyeliğine, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi üyesi Önder Çanak İstanbul Vergi Mahkemesi Başkanlığına, Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyesi Zülal Öztürk Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığına, Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Ali Çatal Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyeliğine atandı.

Zekeriya Öz: "Doğruysa da hayırlı olsun"

DHA'ya konuşan Bakırköy Başsavcıvekili Zekeriya Öz, Bolu'ya savcı olarak atandığı yönündeki haberlerle ilgili, "Atanmam ile ilgili bilgim yok. Doğruysa da hayırlısı olsun" dedi.

Zekeriya Öz,  7 Ocak 2014 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanmıştı.

Zekeriya Öz, 10 Ocak Cuma günü Bakırköy'deki görevine başlamıştı.

Savcı Öz HSYK 1. Dairesinin  340 sayılı adli yargı mazeret ve mesleğe kabul kararnamesiyle "hizmet gereği" Bolu'ya düz savcı olarak atandı.

Muammer Akkaş, Tekirdağ'da göreve başladı

Bu arada 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) tarafından yeri değiştirilerek Tekirdağ'a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, 10 günlük iznin ardından bugün görevine başladı.

25 Aralık tarihinde başlattığı operasyonun ardından HYSK tarafından görev yeri değiştirilen Savcı Muammer Akkaş, yeni görev yeri olan Tekirdağ'da işbaşı yaptı. Adliyenin 3'ncü katında kendisine verilen odaya geçen Savcı Akkaş, evini taşımadığını ve her gün İstanbul'dan Tekirdağ'a gelerek görevini sürdüreceğini söyledi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS