İspanyollardan çıplak İngilizlere tepki!

İspanyollardan çıplak İngilizlere tepki!

İspanyollar İngiliz turistlere isyan bayrağı açtı. Barcelona'nın en işlek ve turistik semtlerinden biri olan Barceloneta'da İngiliz gençlerin çırılçıplak kentte dolaşması, süper marketlerde alışveriş yapması mahalle sakinlerini sokağa döktü.

Turizmin yoğun şekilde yaşandığı bir dönemde sokaklarının çıplaklarla dolmasına karşı çıkan Katalanlar belediyeden önlem almasını ve daha çok polis bulundurmasını istediler.

Barceloneta sakinleri ayrıca emlak şirketlerinin sahile yakın bölgedeki evleri aile adı altında İngiliz gençlere kiraladıkları ve her evde en az 10 gencin beraber yaşamaya başladığına dikkat çekti.

Bu gençlerin geceleri aşırı alkol alarak çıplak gezmesine sessiz kaldıklarını hatırlatan mahalle sakinleri ancak son zamanlarda aynı kişilerin bu kez gündüzleri de çırılçıplak gezerek normal hayatlarına kent içinde devam etmeye çalıştığına işaret etti.

Barcelona bölgesinde bulunan çok sayıdaki küçük ölçekli süper market ve fast food tipi yiyecek işletmelerinin göçmen Müslümanlarının elinde bulunması iki taraf arasındaki çatışmaların yoğunlaşmasına sebep olduğu belirtiliyor.


Binali Yıldırım: 'Kırgınlığım yok, Davutoğlu'nu ilk tebrik edenlerdenim'

İspanyol turiziminde önemli bir gelir kaynağına sahip olan İngiliz turisti kaçırmak istemeyen hükümet özellikle İbiza ve Mallorca adalarındaki genclerin yaptıklarına yıllarca göz yumuyordu. Ancak ilk kez Barcelona gibi bir kentte İngilizlerin çırılçıplak sokaklara çıkmasına şahit olan Katalanlar kentin sadece turizm değil aynı zamanda sanat ve kültür merkezi olduğunu hatırlatarak bu tür olaylara müsaade etmeyeceklerini duyurdular.


Binali Yıldırım: 'Kırgınlığım yok, Davutoğlu'nu ilk tebrik edenlerdenim'

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS