Silivri'de kariyer günleri başladı

Silivri'de kariyer günleri başladı

Silivri Belediyesi ile SİAD işbirliğinde, 27 - 29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Silivri EXPO- Sanayi, Ticaret Sergisi ve Kariyer Günleri başladı.

Silivri Belediyesi ilçede gerçekleştirdiği Kariyer Günleri’ni, bu yıl Silivri Expo adı altında geniş kapsamlı şekilde organize etti. 27-28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek fuarın açılış kurdelesini İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçivan, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş ile iş dünyasının renkli isimlerinden İbrahim Arıkan gibi çok sayıda seçkin işadamı birlikte kesti. İlçedeki iş potansiyellerini ve kariyer fırsatlarını bir araya getiren Silivri Belediyesi, Kariyer Günleri’nde iş arayanlar ve yeni mezunları bölgede aktif faaliyette bulunan fabrika sahipleri ile buluşturdu.

İKİ BİN ÖĞRENCİ YARINLARINA UMUTLA BAKIYOR…

Silivri’deki ilköğretim okullarından yaklaşık ikibin son sınıf öğrencisi bölgedeki firmaların çalışma alanlarına inerek yerinde gözlem yapıp hangi işe yatkın olduklarını rehber öğretmenleriyle birlikte tespit ediyor… Silivri Belediyesi’nin bu uygulaması sayesinde öğrenciler istedikleri branşlara yöneltiliyor… Bu uygulama Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Odası ve İstanbul Sanayici ve İşadamları derneği tarafından destekleniyor… Silivri pilot bölge olarak seçilirken daha sonra tüm İstanbul’daki ilçelere de uygulanacak…

IŞIKLAR’DAN FUAR MERKEZİ MÜJDESİ… 

Silivri’de yapılan bu işbirliği çalışmasının gurur verici olduğunu ifade eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; "Gençlerimizin önünü açmak ve geleceklerine ışık tutmak adına bu projeyi hayata geçirdik. Geldiğimiz nokta gurur verici; sanayicisiyle, işçisiyle, eğitimi ile hocalarıyla bir araya gelerek yarına dönük bir proje oluşturmaya çalıştık. İşsiz vatandaşlarımızla iş arayan hemşerilerimizi buluşturduk. Silivri EXPO- Kariyer Günlerini ilerleyen yıllarda daha da kurumsallaştırmayı hedefliyoruz” dedi. Silivri’de fuar merkezi ihtiyacının bu etkinlikle daha da hissedildiğinin altını çizen Işıklar, Türkiye’nin en büyük fuar merkezinin Silivri’de olacağını söyleyerek çalışmaların en yakın sürede başlayacağını müjdeledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS