Direksiyonu bırakıp horon tepen şoför yakalandı

Direksiyonu bırakıp horon tepen şoför yakalandı

Yakalanan şoför: "Yaptığım bir hataydı, o sırada yol boştu. Herkesten özür diliyorum"dedi.

 İstanbul'da bir minibüs şoförünün araç kullanırken aniden minibüste ayağa kalkarak horon oynamaya başladığı görüntülerin sosyal medya üzerinde yayılmasının ardından harekete geçen polis o şoförü yakaladı.10 yıllık minibüs şoförü olduğunu söyleyen Metin Kandemir “Yaptığım bir hataydı, o sırada yol boştu. Herkesten özür diliyorum" dedi. Metin Kandemir'e iki ayrı maddeden toplam 160 lira para cezası kesilirken, 100 ceza puanını geçen ehliyetine el kondu.

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde, yolda ilerleyen bir minibüsün şoförünün ayağa kalkarak horon tepmesi paylaşım rekorları kırmıştı. Birkaç dakika süren görüntülerde şoförün horon havasına dayanamayarak sürücü koltuğundan kalktığı ve son derece rahat hareketlerle bir süre oyun oynadıktan sonra tekrar yerine oturduğu görülüyordu. Sürücünün trafiğin ve araçtakilerin hayatlarını tehlikeye sokması polisi harekete geçirdi. Sultanbeyli'de yaşandığı anlaşılan olayla ilgili Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil ekipler, minibüs şoförü Metin Kandemir'i gözaltına aldı. Hakkında trafiği tehlikeye düşürmekten işlem yapılan Kandemir'in ehliyetine el konuldu.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı açıklama yaptı

Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper açıklama yaptı. Alper açıklamada öGörüntülerin ortaya çıkmasının ardından harekete geçen Sivil Trafik Ekiplerine bağlı ekiplerimiz şüpheliyi Sultanbeyli'nde gözaltına aldı. Şu anda Metin Kandemir'i hastaneye sevk ediyoruz. Sürücü belgesindeki şartlara haiz olup olmadığı anlaşılacak. Daha sonra karakola teslim edilecek. Kendiside bize yaptığından dolayı üzgün olduğunu söyledi. Buradan bütün sürücülere özellikle can taşıyan servis, minibüs ve otobüs sürücülerine sesleniyorum. Böyle bir davranış içine girmesinler" dedi.

Ehliyetine el kondu

Direksiyonda horon tepen sürücü Metin Kandemir'e toplam 160 lira para cezası kesildiğini söyleyen Metin Alper “Kendisine daha önceden çeşitli suçlardan 32 ayrı ceza kesilmiş. Ehliyetinde 70 ceza puanı bulunuyordu. Son kesilen cezalarla sınır olan 100 ceza puanını doldurduğu için ehliyetine el kondu" dedi. 

Şoför: "Bir daha yapmayacağım"

Öte yandan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden çıkarılan sürü Metin Kandemir “Yaptığımız bir hataydı, o sırada yolda boştu. Herkesten özür diliyorum. Bir daha yapmayacağım. 10 yıldır minibüs şoförlüğü yapıyordum. Bugüne kadar böyle bir şey yapmadım. Gençlik ateşiyle böyle bir şeye kalktım. Bir daha yapmayacağım" dedi.Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan Metin Kandemir, Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS