Fırtına, Kuğulu'nun kavaklarını tek tek deviriyor

Fırtına, Kuğulu'nun kavaklarını tek tek deviriyor

Ankara'da gün boyu devam eden şiddetli fırtınanın etkisine daha fazla direnemeyen Çankaya ilçesinde bulunan Kuğulu Park'taki asırlık bir kavak daha devrildi. İnsanların yoğun olmasına rağmen tatsız bir olay yaşanmazken, devrilen kavak ağacı ise yanda bulunan bir lokantanın masalarını kırdı.

Kuğuları ile ünlü ve 24 kuş türünün yaşadığı Kuğulu Park'ta ömrünü tamamlayan kavaklar tek tek yıkılıyor. Geçtiğimiz yıl da bir kavak ağacının yıkılması sonucu bölgede trafik olumsuz etkilemişti.


Öğle saatlerinde Tunalı Hilmi Caddesi yakınında asırlık kavak ağacının kuvvetli rüzgarın etkisiyle çatırdayıp, hemen yanında bulunan boş durumdaki bir arsaya yıkıldı. Yıkılmanın etkisiyle bahçe duvarındaki demir korkuluklar kırıldı, bulvara geçiş sağlayan ara sokak üzerindeki piknik dükkanın masalarını kırdı. Bölge sakinleri, "kavak ağacı Tunalı Caddesi tarafına yıkılsaydı, canlılara ve araçlara zarar verebilirdi" dediler.


Yaklaşık 30 metre uzunluğundaki yıkılan kavak ağacı, tali olarak bulvara geçiş sağlayan sokağı kapatırken, yayalar Kuğulu Park içinden Atatürk Bulvarı'na çıkmak zorunda kaldılar. Çankaya Belediyesi ekipleri, kısa sürede yıkılan ağacı elektrikli testere ile parçalara ayırıp, enkazını kaldırdılar.


İstanbul'da karlı gün


Göl dondu tekneler buza gömüldü

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS