Hava durumu 10 Ocak nasıl? İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji açıkladı

Hava durumu 10 Ocak nasıl? İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji açıkladı

10 Ocak hava durumunun verileri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. Beş günlük hava durumu içerisinde Türkiye genelinde sıcaklık değerleri nasıl olacak? İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde Çarşamba günü “sisli ve puslu” geçmesi bekleniliyor. Perşembe günü yurt genelinde yağış beklenirken, Pazar günü yurdun genelinde “kar yağışı” bekleniliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 Ocak hava sıcaklık değerleri raporunu paylaştı. Beş günlük sıcaklık değerlerine bakıldığında yurdun genelinde yağmur etkisini gösterirken, Pazar günü birçok insanın beklediği kar yağışı etkisini gösterecek. Pazar günü sıcaklık değerlerinde düşüş yaşanması bekleniliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan 10 Ocak -  14 Ocak 2018 sıcaklık değerleri…


10 OCAK 2018
Bugün hava nasıl? Bölge bölge sıcaklık değerlerini paylaşan Meteoroloji’nin sıcaklık değerlerine göre; Marmara Bölgesi’nde bulutlu ve puslu hava bekleniliyor. Sıcaklık en yüksek 14 derece, en düşük 6 derece olması bekleniliyor. Ege Bölgesi’nde bulutlu ve güneşli hava hakim. Sıcaklık değerleri 13-18 derece arası. İç Anadolu Bölgesi’nin genelinde “sis” etkisini göstermesi bekleniliyor. Sıcaklık -3-7 derece arası olması tahmin ediliyor. Karadeniz’in batı ve doğu kısmında bulutlu hava hakim, doğu kısmında yağmur bekleniliyor.


İSTANBUL HAVA DURUMU 10 OCAK


İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusunun cevabı kurum tarafından verildi. Pazar günü hava durumu için “karla karışık yağmur” bekleniliyor. 10 Ocak’ta bulutlu ve güneşli hava hakim. Sıcaklık en yüksek 13 derece, en düşük 8 derece. Perşembe, Cuma, Cumartesi günü yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor.


ANKARA HAVA DURUMU 10 OCAK


10 Ocak’ta Ankara’da hava “sisli” olması bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 5 derece, en düşük sıcaklık 0 derece olması tahmin ediliyor. Rüzgar saatte 9 km hızda esmesi bekleniliyor. Bugün yağış beklenmezken, Perşembe günü Ankara’da yağmur etkisini göstermesi tahmin ediliyor.


İZMİR HAVA DURUMU 10 OCAK


İzmir’de bulutlu ve güneşli hava hakim olması bekleniliyor. Sıcaklık değerleri en yüksek 16 derece, en düşük 9 derece olması tahmin ediliyor. 10 Ocak’ta İzmir’de yağmur beklenmiyor.


ANTALYA HAVA DURUMU 10 OCAK


Antalya’da Çarşamba günü bulutlu ve güneşli hava hakim. En yüksek sıcaklık 19 derece, en düşük sıcaklık 11 derece olması tahmin ediliyor.


11 OCAK 2018
11 Ocak, Perşembe günü, Türkiye genelinde bulutlu güneşli, yağmurlu ve karlı hava bekleniliyor. Türkiye’nin batı bölgelerinde yağmur etkisini gösterirken, İç Anadolu Bölgesi’nin genelinde bulutlu hava hakim. Karadeniz’in batı bölgesinde bulutlu, doğu bölgesinde bulutlu ve güneşli hava etkisini gösterecek. Doğu Anadolu Bölgesi’nin genelinde “kar yağışı” kendisini göstermesi tahmin ediliyor. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulutlu ve güneşli hava etkisini göstermesi bekleniliyor.


12 OCAK 2018
12 Ocak Türkiye genelinde yağmurlu kendisini gösteriyor. Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Batı ve Orta Karadeniz Bölgesi, Akdeniz Bölgesi’nin batı kısmı yağmurlu geçmesi bekleniliyor. 12 Ocak’ta Sivas, Erzincan ve Tunceli illerinde kar yağışı bekleniliyor. Doğu Karadeniz ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde bulutlu ve güneşli hava hakim olması tahmin ediliyor.


13 OCAK 2018
13 Ocak, hafta sonunda yağmur yurt genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Güney Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin güney doğu tarafında bulutlu ve güneşli hava hakim. Kar yağışlarının etkili olacağı iller: Edirne, Kırkareli, Bilecik, Kayseri, Yozgat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum (Cumartesi günü en düşük sıcaklık -14 derece), Kars ve Ardahan.


14 OCAK 2018
Pazar günü yurdun genelinde kar etkisini gösterirken, İstanbul’da uzun zamandır beklenen kar yağışı Pazar günü yağması tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi’nin genelinde kar yağışı gözüküyor. Kar yağışı özellikle Batı Karadeniz bölümünde, İç Anadolu Bölgesinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini göstermesi tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS