Hava durumu 16 Ocak: Bugün hava nasıl?

Hava durumu 16 Ocak: Bugün hava nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 16 Ocak hava durumu raporunu paylaştı. Hava sıcaklığı 2-4 derece artması beklenirken, öğlen saatlerinde Doğu Anadolu Bölgesi’nde buzlanma ve don olayı uyarısı yapıldı. Öğlen saatlerinde Batı bölgelerde yağmur ve kar gözükürken, akşam saatlerinde Türkiye genelinde gökyüzü açık olması bekleniliyor.

Türkiye genelinde 16 Ocak’ta sıcaklık değerleri nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) internet sitesinde Salı gününe dair açıklamalarda bulundu. Hava sıcaklığı, 2 ila 4 derece artması beklenirken, genel bir uyarıda bulunmadı. Öğlen, akşam ve gece saatlerinde gökyüzü nasıl olacak? Kurum tarafından yapılan açıklama


ÖĞLEN SAATLERİ


Batı bölgelerinde yağmur ve kar yağışı bekleniliyor. Yağmur Marmara Bölgesi ve Ege’de etkili olurken, kar yağışı İç Anadolu Bölgesi ve Batı Karadeniz’de yağması bekleniliyor. Öğlen saatlerinde Doğu Anadolu Bölgesi’nin genelinde “buzlanma ve don olayı” yaşanması tahmin ediliyor.AKŞAM SAATLERİ


Akşam saatlerinde batı bölgelerinde yağmur ve kar yağışı devam ediyor. Buzlanma ve don olayları Doğu Anadolu Bölgesi’nde devam ederken, Siirt, Hakkari, Şırnak illerinde akşam saatlerinde etkili kar yağışı bekleniliyor.GECE SAATLERİ


Yağmur etkisin azaltıyor, gökyüzü açık olması bekleniliyor. Yağmur Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük ile Antalya çevresinde yağması bekleniliyor. Kurum tarafından gece saatlerine dair uyarı yapılmadı.İSTANBUL HAVA DURUMU 16 OCAK


İstanbul’da bugün hava kapalı ve hafif yağmur bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 10 derece olması tahmin edilirken, en düşük sıcaklık 4 derece. Nem oranında yükseklik görülürken, rüzgar saatte 23 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


İSTANBUL BEŞ GÜNLÜK TAHMİN RAPORU


ANKARA HAVA DURUMU 16 OCAK


Ankara’da 16 Ocak’ta, karla karışık yağmur beklenirken, sıcaklık eksiye düşüyor. En yüksek sıcaklık 3 derece, en düşük sıcaklık eksi 3 derece olması bekleniliyor. Rüzgar saatte 12 km hızda esmesi bekleniliyor.


MARMARA BÖLGESİ


Bursa 11 derece: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Çanakkale 12 derece: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. Kırklareli 8 derece: Parçalı ve çok bulutlu olması tahmin ediliyor.


EGE BÖLGESİ


Afyon Karahisar 4 derece: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu. Denizli 10 derece: Parçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu. İzmir 13 derece: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Uşak 5 derece: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu olması bekleniliyor.


AKDENİZ BÖLGESİ


Adana 16 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Antalya 17 derece: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde doğu kesimleri sağanak yağışlı. Kahramanmaraş 11 derece: Parçalı bulutlu. Mersin 16 derece: Parçalı bulutlu olması tahmin ediliyor.


İÇ ANADOLU BÖLGESİ


Eskişehir 5 derece: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu. Kayseri 4 derece: Parçalı ve çok bulutlu olması bekleniliyor. Sivas 3 derece: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı.


BATI KARADENİZ BÖLGESİ


Bolu 4 derece: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Düzce 8 derece: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Sinop 7 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Zonguldak 9 derece: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ


Amasya 9 derece: Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu. Giresun 8 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Samsun 11 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Trabzon 9 derece. Parçalı ve çok bulutlu.


DOĞU ANADOLU BÖLGESİ


Elazığ 6 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Erzurum -1 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Hakkari 2 derece: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı. Van 1 derece: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı


GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ


Diyarbakır 10 derece: Parçalı ve çok bulutlu. Gaziantep 10 derece: Parçalı bulutlu. Şanlıurfa 12 derece: Parçalı bulutlu. Siirt 8 derece: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS