19 Mayıs hava durumu: İstanbul'da yağışlar ne zaman bitecek?

19 Mayıs hava durumu: İstanbul'da yağışlar ne zaman bitecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs hava durumu tahminleri açıklandı. Yurt genelinde devam eden sıcak havaların ardından Marmara Bölgesi başta olmak üzere bir çok ilde yağış başladı. Peki, bugün hava nasıl olacak ve yağmur ne zaman duracak? İşte, MGM il il 19 Mayıs hava durumu raporu.

Son hava durumu değerlendirmelerine göre sıcaklıklar mevsim normallerinin altında olacak. İstanbul'da ise sabah saatlerinde hafif olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. İstanbul'da etkili olan yağış ise perşembe günü sona erecek. Öte yandan sıcaklıkların da kuzeybatı kesimlerde yağışla 4 ila 10 derece azalacağı, hafta sonunda tekrar artacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA YAĞMUR NE ZAMAN DURACAK?
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağışların 19 Mayıs'ta (bugün) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi. Yağışlı havanın saat 22.00'den itibaren, serin havanın ise cuma sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği ifade edildi.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Yurt genelinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, güneydoğu kesimleri dışında kalan yerlerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, bu gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Kütahya çevrelerinin yüksekleri ile bugün (Perşembe) Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (2500m üzeri) görülecek yağışların ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Bu akşam saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in kuzeydoğusunda beklenen yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu akşam saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusunda, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in kuzeydoğusunda beklenen yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra bölgenin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 9°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 12°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı ve yarın sabah saatlerinde hafif olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 8°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 11°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 8°C, 12°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ 16°C, 24°C
Parçalı bulutlu

İZMİR 13°C, 21°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 10°C, 24°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  

AKDENİZ
Parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz kıyıları dışında kalan yerlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinde, bugün (Perşembe) Orta Toroslar, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 17°C, 27°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yağışların kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 18°C, 23°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinde iç kesimleri, yarın öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 17°C, 25°C
Parçalı bulutlu

MERSİN 19°C, 24°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yarın öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 9°C, 15°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve bugün (Perşembe) sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 6°C, 17°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 6°C, 16°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ve bugün (Perşembe) sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 13°C, 16°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar görüleceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinde kıyı kesimlerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 4°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE 8°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinde kıyı kesimlerinin yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 13°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 12°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, iç kesimlerinin yükseklerinde (2500 metre) yer yer karla karışık yağmur ve kar görüleceği tahmin ediliyor. Yarın (Perşembe) bölge genelinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 10°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORDU 13°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 12°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 13°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yağışların öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra (Hakkari ve Şırnak hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 6°C, 19°C
Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 6°C, 19°C
Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 12°C, 26°C
Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 7°C, 20°C
Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 11°C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 13°C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 15°C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 18°C, 32°C
Parçalı ve az bulutlu

Fırtınada devrilen ağaç seyir halindeki otomobilin üzerine düştü
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS