Bugün hava nasıl olacak? 23 Aralık 2020 Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Bugün hava nasıl olacak? 23 Aralık 2020 Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından illere ait hava durumu tahminleri açıklandı. 23 Aralık 2020 Çarşamba günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Aralık ayı itibariyle soğuk havalar yurdun tüm bölgelerinde hissedilirken kar yağışı için beklenen açıklama yapıldı. Gece itibariyle yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler üzerine bugün Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise akşam ve gece saatlerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Yurdun doğu kesimlerinde kar yağışı etkili olurken yurdun en batısı olan Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da sağanak yağış hakim olacak. İşte, 23 Aralık 2020 il il hava durumu İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Aralık 2020 günü Çarşamba günü hava tahmin raporu açıklandı. Meteoroloji raporuna göre, ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Antalya, Kırşehir, Sivas ve Şanlıurfa çevreleri ile İstanbul'un Avrupa Yakası'nın kuzey kıyıları, Eskişehir, Kırıkkale ve Yozgat'ın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bugün bölgenin doğusunda Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği, ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

23 ARALIK 2020 ÇARŞAMBA METEOROLOJİ hava durumu

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Kırklareli çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Güney ve batı kesimlerinde yer yer pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bursa, İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale 23 Aralık 2020 Çarşamba hava durumu.

EDİRNE 3°C, 8°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 9°C
Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu

KIRKLARELİ 2°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

KOCAELİ 7°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -3°C, 4°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ 2°C, 9°C
Parçalı bulutlu

İZMİR 4°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 1°C, 12°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile bu akşam saatlerinde Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısının iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 8°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, saatlerinde sağanak yağışlı

ANTALYA 12°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, saatlerinde sağanak yağışlı

HATAY 7°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA -1°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. İşte Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas 23 Aralık 2020 Çarşamba hava durumu.

ANKARA -2°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI -2°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR -1°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 0°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

BOLU -2°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 4°C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU -2°C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 5°C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile bu akşam saatlerinde Amasya ve Tokat çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve yer yer sis ile birlikte doğusunun iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

AMASYA 0°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GÜMÜŞHANE -2°C, 0°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN 4°C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TRABZON 6°C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneybatı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Bitlis, Van’ın güneyi, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli, 1000 m nin üzerindeki yerlerde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. İşte Erzurum, Kars, Malatya ve Van hava durumu.

ERZURUM -5°C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS -5°C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA 0°C, 5°C
Parçalı çok bulutlu, yağmur ve yüksekleri karla karışık yağmurlu

VAN -2°C, 1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt ve Batman çevreleri ile Diyarbakır’ın doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 3°C, 8°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 3°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

SİİRT 3°C, 5°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 6°C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS