Hava Durumu (01-04-2021)

Hava Durumu (01-04-2021)

Türkiye'nin 7 bölgesinde hava durumu yağışlı ve çok bulutlu görülüyor. İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de yağmur karla karışık görülebilir. Akdeniz ve Doğu Karadeniz'de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgar Marmara ve Ege'de şiddetli, diğer kıyılarımızda orta seviyede esecek. Mersin ve Hatay kıyılarında da şiddetini artıracak. Cuma gününden itibaren ülke genelinde sıcaklıkların artması bekleniyor fakat bu artış mevsim normallerinden düşük bir seviyede görülüyor. İstanbul ve Ankara yağmurlu 11 derece, İzmir'de sağanak yağmur bekleniyor sıcaklık 14 derece, Bursa yağmurlu 10 derece.

Marmara Bölgesi'ni çok bulutlu ve yağmurlu bir gün bekliyor. Edirne çok bulutlu 14 derece, Kocaeli ve Balıkesir yağmurlu sıcaklık 11-10 derecelerde. Çanakkale çok bulutlu beklenen en yüksek sıcaklık 13 derece.

Ege Bölgesi'ne sağanak yağmur hakim. Denizli gök gürültülü sağanak yağmurlu 14 derece, Kütahya 8, Muğla 13 derece her iki şehirde de sağanak yağmur bekleniyor. Afyon'da sıcaklık 7 derece yağmur karla karışık yağacak.

Akdeniz Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Antalya 15, Mersin 18, Adana 19, Hatay 17 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde Eskişehir'de karla karışık yağmur bekleniyor sıcaklık 6 derece. Konya ve Sivas'ta beklenen en yüksek sıcaklık 12 derece, Kayseri 13 derece. Bölge genelinde hava durumu gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olacak.

Karadeniz Bölgesi'nde en yüksek sıcaklıklar Bolu'da 6, Samsun'da 11, Gümüşhane'de 14, Trabzon'da 9 derece bekleniyor. Bölgede genel olarak gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars ve Erzurum yağmurlu, sıcaklıklar 11 ve 10 derecelerde. Malatya'da gök gürültülü sağanak yağmur var sıcaklık 16 derece, Hakkari çok bulutlu 13 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulutlu ve sağanak yağmurlu bir hava bekleniyor. Gaziantep sağanak yağmurlu 15 derece, Diyarbakır ve Şanlıurfa 18 derece, Diyarbakır'da sağanak yağmur görülebilir. Mardin çok bulutlu 15 derece.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS