Hava Durumu (02-06-2021)

Hava Durumu (02-06-2021)

Türkiye’nin genelinde gök gürültüleri eşliğinde yağmur görülmeye devam ediyor. Doğu Anadolu’nun bazı şehirleri ve Güneydoğu Anadolu’daysa açık bir gökyüzü var.

Batı Karadeniz karayel ve Akdeniz'deyse lodos kuvvetli esiyor. İki bölgede de yer yer fırtına kuvvetine çıkan rüzgar var.Marmara ve Ege kıyılarındaysa orta kuvvette rüzgar bekleniyor.

İstanbul, Ankara ve Bursa’da gökgürültülü sağanak yağış devam ediyor. Sıcaklıklar üç şehirde de 20 dereceye çıkamıyor. İzmir’deys gökyüzüne parçalı bulutlar hakim, sıcaklık 24 derece.

Marmara bölgesinin büyük bölümünde gökgürültülü sağanak yağış cuma gününe kadar sürüyor. Edirne ve Çanakkale’de yağmur görünmüyor. Sıcaklıklarsa bölge genelinde perşembeden itibaren 20 derecenin üzerine çıkıyor.

Ege’nin kıyı şehirlerinde sıcaklıklar giderek yükseliyor ve yağış beklenmiyor. Kütahya ve Afyonkarahisar’daysa perşembeden itibaren yağış yok, sıcaklıklarsa geceleri halen 10 derecenin altında.

Akdeniz’in doğusunda görülen gök gürültülü sağanak yağış perşembeden itibaren bölgeyi terk ediyor. Isparta ve Antalya’da görülen parçalı bulutlar Perşembe günü Akdeniz geneline yayılacak ve bölge genelinde 1-2 derece yükselecek.

İç Anadolu’da görülen gökgürültülü sağanak yağış bölgeyi Perşembe günü terk ediyor ve gündüz sıcaklıkları Konya ve Kayseri’de 22 derece ve üzerinde ölçülüyor. Bölge genelindeyse gece sıcaklıklar halen 10 derecenin altında.

Karadeniz bölgesinde gök gürültülü sağanak yağmurun cumaya kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Özellikle Bolu’da soğuk bir hava var gece sıcaklık6 derece ve altında olacak. Karadeniz’in kıyılarındaysa ılık bir hava var.

Doğu Anadolu’da Kars ve Erzurum’da görülen gök gürültülü sağanak yağış Perşembe günü etkisini yitirecek ancak yer yer yağmur görülmeye devam edecek. Bölgenin kalanındaysa hava parçalı bulutlu, sıcaklıklar da 28 dereceye kadar yükseliyor.

Güneydoğu Anadolu genelinde açık bir gökyüzü var, yaz mevsimi kendini hissettirmeye başladı. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Siirt’te gündüz sıcaklıklar 30 derecenin üzerinde seyretmeye başladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS