Hava Durumu (03-09-2021)

Hava Durumu (03-09-2021)

İstanbul gök gürültülü sağanak yağmurlu, sıcaklık 26 derece. Ankara parçalı bulutlu, sıcaklık 26 derece. İzmir’de bulutlar azalıyor, beklenen en yüksek sıcaklık 31 derece.

İstanbul gök gürültülü sağanak yağmurlu. Bursa ve Ankara’da parçalı; İzmir’de ise az bulutlu bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Ankara’da 26, İzmir’de 31, Bursa’da 27 derece.

Hava sıcaklıkları Türkiye’nin kuzey ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin altında, güneyinde ise mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Karadeniz’in batısında ve doğusundaki yağışlar şiddetini arttırabilir, sel ve heyelan tehlikesine karşı tedbirli olunmalı.

Denizciler dikkat! Orta Karadeniz’de ve Ege denizinin  güneyinde fırtına görülebilir. Van gölünde ise şiddetli rüzgar bekleniyor.  Türkiye genelinde orta ve orta kuvvetin üzerinde rüzgarlar esecek.

Marmara’nın doğu kesimleri gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışlı havanın hafta sonu etkisini kaybetmesi bekleniyor. Sıcaklıklar Eylül ayı normallerinin altında.

Ege’de gökyüzü az bulutlu. Sıcaklıklar özellikle bölgenin iç kesimlerinde daha düşük, kıyı kesimlerinde ise mevsim normallerinde seyrediyor.

Akdeniz’de az bulutlu bir gökyüzü var. Bölgedeki hava sıcaklığı Eylül ayı normallerinde. Hafta sonu bulutlar daha da azalarak yerini güneşli bir gökyüzüne bırakacak.

İç Anadolu geneli parçalı bulutlu, sıcaklıklar mevsim normallerinin altında. Cumartesi günü bulutların azalması bekleniyor.

Karadenizliler dikkat! Bölge genelindeki yağışlar şiddetini arttırıyor, ani sel ve su taşkınlarına karşı mutlaka tedbirli olunmalı. Sıcaklıklar mevsim normallerinin oldukça altında.

Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri gök gürültülü sağanak yağmurlu. Bölge genelinde ise yer yer bulut geçişi görülecek. Özellikle gece sıcaklıkları oldukça düşük, bazı kesimlerde ısıtıcı çalıştırmak gerekebilir.

Güneydoğu Anadolu geneli az bulutlu. Hafta sonu bölgeye güneşli bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar birkaç derece düşerek mevsim normallerine ulaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS