Hava Durumu (05-06-2021)

Hava Durumu (05-06-2021)

Ülkemizin hava sıcaklığında önemli bir değişim beklenmiyor. Karadeniz’de yağışlar devam ederken, diğer bölgelerde bulutlu bir gökyüzü görülecek. Ege Denizi güneyinde kuvvetli esmesi beklenen rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor. Karadeniz, Marmara ve Akdeniz’de orta ve hafif kuvvette rüzgarlar esebilir. İstanbul, Ankara ve Bursa’da parçalı, İzmir’de ise az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul’da 22, Ankara’da 19, İzmir’de 28, Bursa’da 23 derece.

Marmara Bölgesi'nin geneli parçalı bulutlu, bölgenin doğusunda bulutlar artabilir. Özellikle Balıkesir dolaylarında gece sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşecek. Pazartesi günü bölge genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağmura karşı dikkat edilmesi gerekiyor.

Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde mevsim normallerinin altında sıcaklıklar görülebilir. 3 günlük tahminlere göre bölge geneli az bulutlu.

Akdeniz Bölgesi'nde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin biraz üzerinde seyredecek. Meteoroloji verilerine göre bölge genelinde yağış beklenmiyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde özellikle gece sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düştüğü görülüyor. Bölge genelinde pazar günü görülen bulutlar, pazartesi günü azalmaya başlayacak.

Karadeniz Bölgesi'ndeki yağışlar devam ediyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyredecek. Özellikle Bolu ve Gümüşhane dolaylarındaki gece sıcaklıklarında ciddi düşüş bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars-Erzurum dolayları sağanak yağmurlu. Yağışlar pazar günü her iki ilde de devam ederken, pazartesi günü sadece Kars çevresinde etkili olabilir.

3 günlük tahminlere göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin genelinde az bulutlu ve açık bir gökyüzü bekleniyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyredecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS