Hava Durumu (06-06-2021)

Hava Durumu (06-06-2021)

İstanbul’da yer yer bulut görülebilir, sıcaklık 23 derece. Ankara’da gökyüzü parçalı bulutlu, sıcaklık 22 derece. İzmir’de bulutlar azalıyor, beklenen sıcaklık 30 derece.

Kuzey ve iç kesimlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredecek.  Yağışlar yurdun doğu kesimlerinde etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Ege ve Akdeniz kıyılarında orta ve orta kuvvetin üzerinde; Marmara ve Karadeniz’de ise orta ve hafif rüzgarlar bekleniyor.

İstanbul ve Ankara’da parçalı; İzmir ve Bursa’da ise az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul’da 23, Ankara’da 22, İzmir’de 30, Bursa’da 27 derece.

Marmara bölgesinde yer yer bulut görülebilir, hava sıcaklıkları mevsim normalinde seyrediyor. Pazartesi günü bölge genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağmur; Salı günü etkisini azaltacak.

Ege bölgesinde bulutlar azalıyor, hava sıcaklıkları bölgenin kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde; iç kesimlerinde ise mevsim normallerinin altında seyredecek. Salı günü Ege genelinde gök gürültülü sağanak yağmur görülebilir.

Akdeniz bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor.3 günlük tahminlere göre bölge genelinde yağış görülemeyecek.

İç Anadolu bölgesinin geneli parçalı bulutlu, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrederken; özellikle gece sıcaklıklarında ciddi bir düşüş görülecek. Salı günü bölge genelinde yağması beklenen gök gürültülü sağanak yağmura karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Karadeniz bölgesindeki yağışlar etkisini azaltmaya başladı. Bölge genelinde etkili olan sağanak yağmur bazı şehirlerden çekilerek yerini parçalı bulutlu bir gökyüzüne bırakacak. Hava sıcaklıkları haziran ayına rağmen düşük seyrediyor.

Doğu Anadolu bölgesinde Kars-Erzurum dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışlar pazartesi günü Kars çevresinde etkili olurken; Salı günü yine her iki ilde de etkisini gösterecek.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulutlar azalırken hava sıcaklıkları artıyor. Meteoroloji verilerine göre bölge genelinde yağış görülemeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS