{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (07-04-2022)

Hava Durumu (07-04-2022)

Türkiye'nin genelinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik ediyor. Yer yer Marmara'da ve Batı Karadeniz'de ise yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Denizlerde rüzgar Ege'de kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde esiyor. Diğer kıyılarda ise rüzgarın orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin güneydoğusunda kuvvetli olması beklenen yağış ani sel, su baskını, dolu yağışı ve ulaşımda aksamalara neden olabilir.

Ege Bölgesinde de gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Yağış Cuma günü iç kesimlerde devam ediyor, cumartesi ise bölgeyi terk ediyor.

Akdeniz Bölgesinde de hava çok bulutlu ve yağışlı. Yağış daha çok bölgenin orta ve batı kesimlerinde görülüyor. Sıcaklık bölge genelinde 20 ile 25 derece aralığında ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesi de sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 20-21 derecelerde ölçülüyor. Cuma günü ise sıcaklık 5-6 derece düşüyor, sağanak yağış da devam ediyor.

Karadeniz Bölgesinde hava çok bulutlu. Batı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölgede sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık Bolu'da 18, Samsun'da 17, Trabzon'da 14 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu'da da hava çok bulutlu ve sağanak yağışlı. Güney ve güneybatı yönlerden esecek kuvvetli rüzgar ile birlikte bölgede toz taşınımının görülmesi bekleniyor. Çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava çok bulutlu. Toz taşınımının etkilerinin Güneydoğu Anadolu'da da görülmesi bekleniyor. Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS