Hava Durumu (08-07-2021)

Hava Durumu (08-07-2021)

İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor, sıcaklık 27 derece. Ankara’da gök gürültülü sağanak yağmur etkili olabilir, sıcaklık 28 derece. İzmir’de güneşli bir gökyüzü görülecek, sıcaklık 36 derece.

Hava sıcaklıkları Akdeniz’in kıyı kesimleri ile doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde. Marmara’nın doğusunda ve Batı Karadeniz’de kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Meteoroloji verilerine göre denizlerde fırtına beklenmiyor. Türkiye geneli kuzey yönlerden orta ve orta kuvvetin üzerinde rüzgarlar esebilir.

İstanbul, Ankara ve Bursa’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. İzmir’de ise güneşli bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları İstanbul’da 27, Ankara’da 28, İzmir’de 36, Bursa’da 29 derece.

Marmaralılar dikkat! Bölgenin doğu kesimlerinde kuvvetli sağanak bekleniyor, ani sel ve su taşkınlarına karşı dikkatli olunmalı. Yağışlar miktarını arttırarak bölge geneline yayılıyor.

Ege’nin iç ve kuzey kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağmur görülebilir. Hava sıcaklıkları yağışların görüldüğü kentlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde ise mevsim normallerinde seyrediyor.

Akdeniz’de güneşli ve az bulutlu bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları bölgenin kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin üstünde. Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

İç Anadolu’da Eskişehir ve Konya dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Hava sıcaklıkları yağış alan kentlerde mevsim normallerinde, diğer şehirlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor.

Karadenizliler dikkat! Bölgenin batı kesimlerinde sel tehlikesine karşı tedbirli olmak gerekiyor. Yağışlar Cuma günü miktarını arttırarak bölge geneline yayılacak.

Doğu Anadolu’da az ve parçalı bulutlu bir gökyüzü görülecek. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor.

Güneydoğu Anadolu geneli güneşli. Hava sıcaklıkları bazı şehirlerde 40 derecelere ulaştı. Özellikle diyabet ve tansiyon hastaları kuru ve sıcak havalara karşı dikkatli olmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS